Częstochowa

 • Wakacje to doskonały czas na naukę przez zabawę

  Terapia metodą Forbrain z elementami logopedii i terapii ręki - NOWOŚĆ (zajęcia wakacyjne)

  Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści: neurologopeda, pedagog, terapeuta ręki oraz psycholog.

  WSKAZANIA
  zielony Trudności szkolne (pisanie, czytanie)
  zielony Zaburzenia mowy
  zielony Problemy z koncentracją uwagi, pamięcią
  zielony Zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD)
  zielony Zaburzenia integracji sensorycznej
  zielony Problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami
  zielony Trudności z wyrażaniem emocji
  zielony Nadpobudliwość psychoruchowa

  Czytaj więcej...

 • Konsultacje w Częstochowie

  Kolejne konsultacje w Publicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Fundacji In Corpore w Częstochowie w ramach Dnia Otwartego pod patronatem P. Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Porad udzielali: neurologopedzi, psycholodzy, pedagodzy, fizjoterapeuci, terapeuci SI, terapeuci ręki, specjalista QEEG i metody Biofeedback oraz specjaliści metody Tomatisa i elekrostymulacji. Na kolejny Dzień Otwarty zapraszamy we wrześniu.

 • Bezpłatne konsultacje

  23 lutego 2019 r. Publiczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Fundacji In Corpore w Częstochowie zorganizowała konsultacje dla dzieci od 0 - 15 roku życia. Bezpłatnych porad udzielali: psycholog, pedagog, surdopedagog, oligofrenopedagog, logopeda, neurologopeda, terapeuta ręki, terapeuta metody Tomatisa, specjalista QEEG oraz metody Biofeedback. Z konsultacji skorzystało 40 pacjentów. Dziękujemy Państwu za zaufanie!

 • Wigilia 2018

  Tradycji stało się za dość, jak co roku - wyczekiwana Wiglia Rodziny In Corpore. Tym razem postanowiliśmy zrobić jeszcze coś dobrego dla Innych. Świąteczna atmosferę wykorzystalismy do zebrania pieniędzy do puszki na potrzeby Domu Aniołów Stróżów.Wszystkim, którzy dołączyli się do tego dobro-czynienia dziękujemy!

 • Nieodpłatne konsultacje

  Organizujemy nieodpłatne konsultacje 23 lutego 2019 r. (sobota). Zapraszamy dzieci od 0- 15 r. życia

  Porad będą udzielali:

  zielony NEUROLOGOPEDA
  zielony PEDAGOG
  zielony LOGOPEDA
  zielony TERAPEUTA RĘKI,
  zielony PSYCHOLOG
  zielony SURDOPEDAGOG

  Zapisy w sekretariacie  Centrum Diagnostyki i Terapii IN CORPORE filia w Częstochowie, Al. Pokoju 44, TEL. 608 371 277, 664 858 278

   

 • Konsultacje ortopedyczne u prof. Sławomira Sneli

  Serdecznie zapraszamy na kolejne konsultacje u profesora Sławomira Sneli, które odbędą się 12 stycznia 2019 r.

  Prof. dr hab. Sławomir Snela jest cenionym specjalistą w dziedzinie ortopedii dziecięcej, uczestnikiem zagranicznych stażów i wielu konferencji naukowych z dziedziny ortopedii dziecięcej.

  Zapisy w sekretariacie Centrum In Corpore w Katowicach

 • "Bilans zdrowia" z In Corpore na temat ADHD

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu TVP Katowice "Bilans zdrowia" na temat ADHD, w którym gościem redaktr Marianny Dufek była dr Katarzyna Wojaczyńska-Stanek, na co dzień współpracująca z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

 • Mikołaj w In Corpore w Częstochowie

  6 grudnia Centrum In Corpore w Częstochowie odwiedził św. Mikołaj. Dzieci przygotowywały się do tego spotkania bardzo starannie – w kilku grupach wykonywały prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki o tematyce świątecznej, co umiliło im czas oczekiwania na najważniejszego gościa. Kiedy Św. Mikołaj dotarł wreszcie do Centrum, wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Został gorąco zaproszony przez nie do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Na koniec spotkania dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 • Mikołajki w In Corpore w Częstochowie

  plakat mikolajkiJuż 6 grudnia do Centrum In Corpore w Częstochowie jak co roku zawita Mikołaj!
  Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia do wspólnej zabawy (także w ramach bezpłatnych programów - Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Rehabilitacja Wieku Rozwojowego oraz Rehabilitacja Słuchu i Mowy).

  Początek imprezy o godzinie 15:00.
  Zapisy prowadzi sekretariat Centrum.

 • Wsparcie dla maturzystów, gimnazjalistów, ósmoklasistów, studentów

  Tomatis maturaSzybka powtórka przed maturą lub innym ważnym egzaminem?
  Chcesz się nauczyć mówić po angielsku, niemiecku czy dowolnym obcym języku i szukasz sprzymierzeńca?
  Stawiasz na swoją kreatywność i chcesz ją wesprzeć?
  Zapraszamy na Tomatisa!
  Tomatis to metoda wspomagająca procesy uczenia, ułatwiająca przyswajanie materiału.
  Zadzwoń i zapytaj!

   

   

   

   

 • Dzień Wcześniaka w In Corpore w Częstochowie

  Jak co roku w listopadzie, dzięki wsparciu Fundacji In Corpore, zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na nieodpłatne konsultacje z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka. Porad udzielali logopedzi, neurologopedzi, psycholodzy, pedagodzy, fizjoterapeuci i specjaliści Integracji Sensorycznej. Tego dnia wykonywaliśmy również testy uwagi słuchowej w celu zdiagnozowania problemów z przetwarzaniem słuchowym.
  Z porad skorzystało 50 Wcześniaków.

 • Na czym właściwie polega praca fizjoterapeuty?

  Na czym właściwie polega praca fizjoterapeuty? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym filmie!

 • Więcej innowacyjnych technologii w In Corpore

  W dniach 25-30 października br. odbyło się szkolenie EEG Biofeedback, zorganizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore we współpracy z Instytutem EEG z Warszawy. Kurs poprowadziła dr n. med. Michaela Pakszys - pediatra, neurofizjolog, lektor EEG Biofeedback, założycielka i dyrektorka EEG Instytut, wraz ze swoim zespołem. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna zakończone były egzaminem. Wśród uczestników kursu sporą część stanowili terapeuci z In Corpore, w związku z czym już wkrótce oferta Centrum wzbogaci się o nowości Biofeedback. Póki co na wtorkowym zespole koodynatorskim odbyło się testowanie innowacyjnego sprzętu.

 • Dzień Otwarty w In Corpore w Częstochowie

  17 listopada 2018 r. (sobota) z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka i podczas Dnia Otwartego w Centrum In Corpore w Częstochowie zapraszamy na konsultacje ortodontyczne w temacie rozwoju narządu żucia u dzieci z udziałem specjalistów APO Stomatologii.

  Zapisy w sekretariacie Centrum In Corpore w Częstochowie oraz pod numerem telefonu 664-858-278, 608-371-277.

 • Sprawozdanie z konferencji

  Zapraszamy do przeczytania sprawozdania z konferencji Poznaj swój potencjał - rozwiń skrzydła! na stronie Fundacji In Corpore.

 • O niedosłuchu centralnym w magazynie "Bilans zdrowia" TVP3

  Gorąco zachęcamy do obejrzenia magazynu "Bilans zdrowia" w TVP Katowice (29.10.2018.). Na zaproszenie redaktor Marianny Dufek dr Iwona Sosnowska-Wieczorek w studiu opowiada o centralnych zaburzeniach przetwarzania słuchowego. Czym jest niedosłuch centralny, jakie są objawy, jakie rokowania? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo oglądając program. Polecamy!

 • Szukamy osoby do pracy

  Centrum In Corpore w Katowicach oraz w Częstochowie zatrudni osobę w charakterze pomocy terapeutycznej.
  Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe doświadczenie, odbyć praktyki, pracować w świetnym, zgranym zespole, a przy tym zarobić dodatkowe pieniądze, skontaktuj się z nami!
  Mile widziani studenci zaocznych kierunków pedagogicznych oraz osoby mogące pracować popołudniami.
  CV proszę wysyłać na adres info@centrumincorpore.pl (Katowice)
  oraz czestochowa@centrumincorpore.pl.

 • Dzień Otwarty w In Corpore w Częstochowie

  dzie otwarty padziernik CzestochowaJuż po raz kolejny zaufali nam rodzice, którzy skorzystali z konsultacji specjalistycznych w Dniu Otwartym w Centrum In Corpore w Częstochowie. Z porad specjalistów - neurologopedy, logopedy, psychologa, pedagoga, fizjoterapeuty - skorzystało aż 60 dzieci! Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również testy uwagi słuchowej wykonywane przez specjalistę metody Tomatisa oraz konsultacje u specjalistów QEEG, Biofeedback oraz Elektrostymulacji.
  Mając na uwadze bardzo duże zainteresowanie z Państwa strony naszą inicjatywą pragniemy już dzisiaj zaprosić na kolejny Dzień Otwarty organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka: 17 listopada 2018 r. Do zobaczenia!

 • Zespół koordynatorski

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego cotygodniowego zespołu. Koordynatorzy z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy zebrali się, by omówić kwestie związane z funkcjonowaniem Centrum In Copore.

 • Dyrektor Centrum In Corpore w TVP3

  16 października Dyrektor Centrum In Corpore Iwona Sosnowska-Wieczorek była gościem redaktor Marianny Dufek w programie "Bilans zdrowia" w TVP 3.