dogoterapia

Od stycznia 2019 roku dogoterapia jest dostępna także w naszej filii w Dąbrowie Górniczej.

Zajęcia z udziałem psa mają na celu rozwijanie sfery umysłowej dzieci i młodzieży, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy oraz funkcji poznawczych, pobudzanie i usprawnianie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu, a także usprawnianie i doskonalenie dużej i małej motoryki.

Zapraszamy

Tradycji stało się za dość, jak co roku - wyczekiwana Wiglia Rodziny In Corpore. Tym razem postanowiliśmy zrobić jeszcze coś dobrego dla Innych. Świąteczna atmosferę wykorzystalismy do zebrania pieniędzy do puszki na potrzeby Domu Aniołów Stróżów.Wszystkim, którzy dołączyli się do tego dobro-czynienia dziękujemy!

In Corpore filia Dąbrowa Górnicza zaprasza do współpracy:

zielony psychologa

zielony pedagoga

zielony logopedę

zielony fizjoterapeutę

Szczegóły w sekretariacie filii, tel. 664 300 069.

Organizujemy nieodpłatne konsultacje 23 lutego 2019 r. (sobota). Zapraszamy dzieci od 0- 15 r. życia

Porad będą udzielali:

zielony NEUROLOGOPEDA
zielony PEDAGOG
zielony LOGOPEDA
zielony TERAPEUTA RĘKI,
zielony PSYCHOLOG
zielony SURDOPEDAGOG

Zapisy w sekretariacie  Centrum Diagnostyki i Terapii IN CORPORE filia w Częstochowie, Al. Pokoju 44, TEL. 608 371 277, 664 858 278

 

Jeśli w 2019 roku postanowiłeś zadbać o zęby APO Stomatologia pomoże Ci zrealizować ten plan!
Już 12 stycznia 2019 (sobota) w godzinach 9.00-14.00 – zapraszamy na Dzień Otwarty!
Tego dnia w programie bezpłatnie m.in.: konsultacje stomatologiczne i  ortodontyczne z Invisalign.

Prosimy o zapisy pod numerem telefonu: 882 760 958.

Wydarzenie na Facebooku

Serdecznie zapraszamy na kolejne konsultacje u profesora Sławomira Sneli, które odbędą się 12 stycznia 2019 r.

Prof. dr hab. Sławomir Snela jest cenionym specjalistą w dziedzinie ortopedii dziecięcej, uczestnikiem zagranicznych stażów i wielu konferencji naukowych z dziedziny ortopedii dziecięcej.

Zapisy w sekretariacie Centrum In Corpore w Katowicach

Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej zaprasza do współpracy: pedagoga terapeutę, logopedę i psychologa.
Poszukujemy terapeutów mających doświadczenie w pracy z małymi dziećmi i dziećmi z trudnościami rozwojowymi.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu TVP Katowice "Bilans zdrowia" na temat ADHD, w którym gościem redaktr Marianny Dufek była dr Katarzyna Wojaczyńska-Stanek, na co dzień współpracująca z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

Mikołajkowe warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, pracownia świętego Mikołaja, konkursy, gry i zabawy! To dla dzieci. A dla rodziców - prezentacja mody dziecięcej i kiermasz świątecznych dekoracji. I to najważniejsze - spotkanie z samym Świętym Mikołajem! Przyniósł prezenty i wiele radości. Ależ było magicznie! Prezenty, słodkości, cudowna atmosfera! Dziękujemy za wspólną zabawę! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej wyjątkowej imprezy mikołajkowej! Dziękujemy AbiDabi za prezenty, poczęstunek i super balony!

6 grudnia Centrum In Corpore w Częstochowie odwiedził św. Mikołaj. Dzieci przygotowywały się do tego spotkania bardzo starannie – w kilku grupach wykonywały prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki o tematyce świątecznej, co umiliło im czas oczekiwania na najważniejszego gościa. Kiedy Św. Mikołaj dotarł wreszcie do Centrum, wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Został gorąco zaproszony przez nie do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Na koniec spotkania dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

6 grudnia Centrum In Corpore w Katowicach od rana przygotowywało się na przybycie Mikołaja. Dzieci czekały na niego, bawiąc się w masach plastycznych, skacząc na poduchach i przygotowując ozdoby świąteczne. Po godzinie zabawy, kiedy Mikołaja wciąż jeszcze nie było, niektórzy - o zgrozo! - zaczęli powątpiewać w jego istnienie... W końcu przyjechał, może nieco spóźniony (ach, te korki w Piotrowicach), ale dziarski i gotowy na rozdanie prezentów. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja podarunek i mogło sobie z nim zrobić zdjęcie. Mikołaj był bardzo szczęśliwy, bo dostał od niektórych dzieciaków laurki, mógł także posłuchać wierszyków i piosenek.

2018 skrzat mikolajki DGSkrzat Stefan wrócił do In Corpore w Dąbrowie Górniczej! Nie wiadomo gdzie się podziewał, jakie kraje zwiedził - najważniejsze, że wrócił...
Po powrocie Stefan od razu zapowiedział Mikołajki: zapraszamy dzieci (także korzystające z bezpłatnych programów: Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Rehabilitacja Słuchu i Mowy, Rehabilitacja Wzroku) 5 grudnia o 16.00.
Zapisy prowadzi nasz sekretariat.
Do zobaczenia przy choince!

plakat mikolajkiJuż 6 grudnia do Centrum In Corpore w Częstochowie jak co roku zawita Mikołaj!
Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia do wspólnej zabawy (także w ramach bezpłatnych programów - Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Rehabilitacja Wieku Rozwojowego oraz Rehabilitacja Słuchu i Mowy).

Początek imprezy o godzinie 15:00.
Zapisy prowadzi sekretariat Centrum.

Z przyjemnością informujemy, że współpracę z nami rozpoczyna lek. med. Joanna Kukier, specjalista rehabilitacji medycznej.
Pani Doktor w swojej pracy uwagę poświęca problemom dzieci - szczególnie tych najmłodszych - ponieważ jako lekarz i matka wie, jak istotne jest jak najwcześniejsze wykrycie trudności rozwojowych i minimalizowanie ich tak, aby umożliwić dziecku możliwie najlepsze dla niego warunki rozwoju.

Tomatis maturaSzybka powtórka przed maturą lub innym ważnym egzaminem?
Chcesz się nauczyć mówić po angielsku, niemiecku czy dowolnym obcym języku i szukasz sprzymierzeńca?
Stawiasz na swoją kreatywność i chcesz ją wesprzeć?
Zapraszamy na Tomatisa!
Tomatis to metoda wspomagająca procesy uczenia, ułatwiająca przyswajanie materiału.
Zadzwoń i zapytaj!