maciek wiek rozwojowyWprawdzie póki co wygląda, że zima nie zamierza odpuścić, ale my już robimy wiosenne plany! :) Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy zapraszamy na Wiosenne Konsultacje Logopedyczne. Konsultacje są przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat, odbędą się 7 kwietnia 2018 r. (sobota) w Centrum In Corpore w Katowicach, ul. Bażantów 2. Zapisy prowadzi sekretariat, telefon 664-300-069. Zapraszamy!

Kolejny raz zaproszono In Corpore na prelekcję dla uczniów w dąbrowskim Kinie Helios! Tym razem po cudownym filmie "Cudowny chłopak" mówiliśmy o tym, że każdy jest cudem. A po prelekcji był czas na rozmowy z nauczycielami i uczniami.

17 marca 2018 r. (sobota) zapraszamy na nieodpłatne, wielospecjalistyczne  konsultacje dla dzieci od 0-15 r. życia.

Arteterapia jest jedną z bardziej przyjaznych form terapii. W życzliwej atmosferze podczas pracy twórczej dziecko niemal nie dostrzega procesu terapeutycznego. 

Aktywność plastyczna wspiera rozwój małej motoryki, pozwala doskonalić grafomotorykę szczególnie potrzebną dla umiejętności sprawnego i poprawnego kreślenia liter.

Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej poszukuje psychologa. Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi poniżej 3. roku życia.

Dąbrowskie In Corpore rozpoczęło współpracę z kinem Helios. Miło nam poinformować, iż zostaliśmy zaproszeni do podzielenia się swoja wiedzą z młodzieżą odwiedzającą kino. Bullying, mechanizmy uzależnień czy tematy związane z niepełnosprawnością - uczniowie mieli okazję zapoznania się z krótką prezentacją, obejrzenia filmu i zadania pytań naszej ekspertce.

Czy wiesz, że…
…przepływ ładunków elektrycznych odgrywa kluczową rolę w pracy mózgu?

Niewielka część tego prądu „przebija” się przez warstwy chroniące mózgi łącząc się na skórze głowy daje w sumie elektryczne zero. Jednak umieszczając na głowie odpowiednie elektrody możemy owe prądy zmierzyć, a nawet zobaczyć kształt tworzonych przez nie fal. Takie badanie nazywamy EEG (elektroencefalografią).

qeeg1

 

 Badanie EEG jest podstawową metodą wykrywania obecności ogniska padaczkorodnego!

 W badaniu EEG istotny jest nie tylko kształt fal, ale także ich częstotliwość. Analiza ilościowa EEG, uwzględniająca częstotliwość fal, nazywana jest QEEG.

 

 

 

qeeg2

 

 

 

Mapy QEEG pozwalają zlokalizować obszary nieprawidłowej czynności bioelektrycznej mózgu. Przyczyny ich powstania mogą być różne (obszar spóźnionej mielinizacji, uszkodzenie mózgu, ognisko padaczkorodne, itp.), ale skutek ten sam – gorsze funkcjonowanie dziecka lub osoby dorosłej.

 

 
Badanie QEEG pozwala wykryć przyczynę takich zaburzeń, jak:
zielony Deficyty koncentracji,
zielony Zaburzenia emocjonalne (w tym lęki, zachowania agresywne, itp.),
zielony Zaburzenia ze spektrum autyzmu,
zielony Zaburzenia rozwoju mowy,
zielony Trudności w nauce (dysleksja, dyskalkulia, trudności z nauką czytania),
zielony Depresja,
zielony Zaburzenia snu,
zielony I wiele innych.
Badanie EEG/QEEG stanowi istotną pomoc w rozpoznaniu przyczyn bólów głowy, moczenia nocnego, zaników pamięci, niektórych zaburzeń psychiatrycznych.


Po co badać czynność bioelektryczną mózgu?

Badanie EEG/QEEG przeprowadza się w celu wykrycia przyczyn zaburzeń i wybrania najwłaściwszej ścieżki terapeutycznej (tego typu badanie powinno także poprzedzać każdą serię terapii EEG-biofeedback i magnetostymulacji). Wynik badania pozwala na wystawienie opinii specjalistycznych, min. dostosowujących wymogi  szkolne do potrzeb i możliwości ucznia.

qeeg3

 

W naszym Ośrodku badania EEG/QEEG interpretuje dr Paweł Borkowski, autor Atlasu EEG i QEEG.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

23 stycznia, jak w każdy wtorek, odbył się zespół koordynatorski In Corpore. Tym razem spotkanie miało miejsce w Centrum w Dąbrowie Górniczej. Połączne siły trzech filii debatowały nad ważnymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania naszego Centrum, zwłaszcza że nowy rok to również nowe ustalenia i nowe plany na przyszłość. Okazuje się, że nad stołem zastawionym ciastkami dyskusje są łatwiejsze - a już na pewno przyjemniejsze. :)
Zespół obejrzał także efekty niedawnego remontu oraz sprzątania gabinetów w In Corpore w Dąbrowie Górniczej i komisyjnie uznał, że jest pięknie!

Nowa metoda terapeutyczna w Centrum In Corpore w Częstochowie!

Magnetostymulacja jest to nieinwazyjna forma terapii, polegająca na oddziaływaniu na komórki organizmu polem magnetycznym o niewielkiej wartości indukcji. Jak pokazują badania naukowe, magnetostymulacja reguluje procesy międzykomórkowe prowadzące do regeneracji organizmu. Jest formą terapii stosowaną przez najlepsze kliniki na świecie, w tym słynną Mayo Clinic w USA.

Dziękujemy za Wasze dobre serca!
Przez miesiąc InCorporowa rodzina zbierała rzeczy dla dobroczynnego Sklepiku pod Aniołem. Sklepik to pomysł V Liceum Ogólnokształcącego z Dąbrowy Górniczej. W czasie niedzielnego finału WOŚP nasze zabawki, miśki, książki i biżuteria "zagrały" dla Orkiestry! Dochód z zebranych w Sklepiku pod Aniołem fantów został wrzucony do puszki.

Zapraszamy na zajęcia jogi w Centrum In Corpore w Katowicach. Stwórz przestrzeń dla siebie! Rozwiń skrzydła!

Eran Sandel18 stycznia Centrum In Corpore odwiedził Eran Sandel z Izraela, Dyrektor firmy Neurotech Solutions, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem testu MOXO, obiektywnego i wiarygodnego narzędzia wspierającego diagnozę ADHD.

Eran Sandel będzie prowadził szkolenia w naszym Centrum, wyraził również chęć wzięcia udziału w studiach podyplomowych, które mamy nadzieję rozpocząć już w marcu. W planach jest udostępnienie testu MOXO studentom, którzy w trzecim semestrze w ramach zaliczenia przedmiotu 'Innowacyjne metody pracy i terapii' mieliby wykonać ten test czterokrotnie.

Więcej na temat testu MOXO.

Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne, które odbędą się 17 lutego oraz 13 marca 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach.
Prowadzący: Martin Rychetsky - ortoptysta, terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce, trener i terapeuta metody bilateralnej integracji, superwizor metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista Autyzmu (Niemcy 2014).

Ferie w województwie śląskim rozpoczynają się juz miesiąc po świętach. W trosce o ciekawe i konstruktywne spędzenie okresu feryjnego Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jak co roku przygotowało propozycję spędzenia ferii z... Tomatisem. :)

To wydarzenie stało się już tradycją In Corpore, dlatego z wielką przyjemnością zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Z przejemnością informujemy, że dostaliśmy zapewnienie Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, że psującą się platformę, z której są zmuszeni korzystać pacjenci In Corpore, jeszcze w tym roku zastąpi nowa winda. Więcej na ten temat w artykule Gazety Wyborczej.