camp podziekowaniaFundacja In Corpore składa serdeczne podziękowania terapeutom wszystkich trzech filii In Corpore biorącym udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci z implantami ślimakowymi Family Camp, który odbył się w Korbielowie w lipcu 2018 roku. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, wielkie i otwarte serca, za udział w stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery oraz bycie częścią Incorporowej Rodziny.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Centrum In Corpore w Częstochowie pilnie zatrudni
zielony terapeutę integracji sensorycznej,
zielony logopedę
z doświadczeniem w pracy z dziećmi.
CV proszę wysyłać na czestochowa@centrumincorpore.pl.

Zapraszamy do przeczytania artykułu w Wyborcza.pl na temat turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci z implantami słuchowymi Family Camp 2018.

Coraz częściej obserwujemy, że nawet zdrowe dzieci często mają problemy ze skupieniem się i dłuższym utrzymaniem uwagi na tym co słyszą. Winę za to ponoszą głównie obciążenia współczesnego świata, nadmiar bodźców oraz szum informacyjny.
Miło nam poinformować, że do naszej oferty dołączyła kolejna innowacyjna metoda - Aktywny Trening Słuchowy Neuroflow®. Jest jednym z nielicznych treningów wyższych funkcji słuchowych opracowanym na podstawie najnowszych osiągnięć naukowych z tej dziedziny.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z lipcowego turnusu rehablitacyjnego dla dzieci implantowanych Family Camp.

Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Dąbrowie Górniczej poszukuje:
zielony psychologa z doświadczeniem w pracy z dziećmi od 1 r. ż.,
zielony psychoterapeuty dzieci i młodzieży,
zielony fizjoterapeuty,
zielony terapeuty integracji sensorycznej.

CV proszę przesyłać na dabrowa@centrumincorpore.pl.

Nasz organizm to całość. W toku życia zapisują się w nim wszelkie stresy, traumy i trudne sytuacje, których doświadczyliśmy. Terapia czaszkowo - krzyżowa pozwala w naturalny sposób odzyskać dobrostan i pełnię sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Działa uspokajająco i poprawia funkcjonowanie organizmu. Z przyjemnością informujemy, że z tej formy terapii można skorzystać także w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej. 
Czas trwania sesji to 60 minut.

Więcej informacji na temat terapii czaszkowo-krzyżowej.

Dobiega końca kolejny Family Camp - turnus dla dzieci z implantami ślimakowymi, organizowany przez MEDEL i Fundację In Corpore. Zajęcia prowadzi silna ekipa terapeutów Centrum In Corpore ze wszystkich trzech filii: z Katowic, Dąbrowy Gorniczej i Częstochowy.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na stronie Fundacji.

Czasami zwykłe, proste sytuacje społeczne nie dla wszystkich są tak samo zrozumiałe. To, co dla jednych jest codziennością, innym może sprawić wyjątkową trudność. Problemy te mogą być potęgowane poprzez dodatkowe występowanie zaburzeń autystycznych, lękowych lub nadpobudliwość psychoruchową.
Trening umiejętności społecznych stanowi powszechnie stosowaną na świecie formę terapii uczącą funkcjonowania w grupie. Uczestnicy podczas sesji terapeutycznych uczą się reagowania na swoje emocje, komunikacji oraz współpracy z innymi. Dodatkowo poszerzają swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu umiejętności społecznych oraz doskonalą samoocenę.

Informujemy, że na okres wakacji (lipiec, sierpień) zmieniają się godziny otwarcia In Corpore w soboty - Centrum będzie wtedy czynne w godzinach 8:00 - 14:00.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu promocyjną ofertę na terapię metodą Tomatisa w In Corpore w Częstochowie.

zielony Od 25 czerwca do 31 sierpnia proponujemy niższe ceny:

  • I etap: 1450 zł  1250 zł,
  • II etap: 800 zł  600 zł.

Szczegółowe informacje w sekretariacie Centrum w Częstochowie.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu promocyjną ofertę na terapię metodą Tomatisa.

zielony Od 25 czerwca do 27 lipca proponujemy niższe ceny:

  • I etap: 1450 zł  1250 zł
  • II etap: 800 zł  600 zł

zielony W sierpniu zapraszamy na pólkolonie z Tomatisem.

Dzieciom w wieku od 5. roku życia proponujemy dwa tygodnie wypełnione bogactwem warsztatów edukacyjno – terapeutycznych stymulujących rozwój.
Każdy dzień będzie rozpoczynał się od terapii metodą Tomatisa, następnie eksperci z danej dziedziny będą zabierali uczestników w malowaną uśmiechem podróż do krainy Arteterapii, Muzykoterapii, Logorytmiki i Choreoterapii.
Wykorzystamy również Metodę Dobrego Startu, elementy Integracji Sensorycznej wraz z ćwiczeniami relaksacyjnymi oraz metodę Weroniki Sherborne.

Termin: 20 - 31 sierpnia.
Koszt: 1000 zł.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne w sekretariacie Centrum w Katowicach oraz w Dąbrowie Górniczej.

UWAGA: Osoby, które chcą skorzystać z oferty Wakacji z Tomatisem, muszą przystąpić do diagnozy (testu uwagi słuchowej) najpóźniej do końca lipca br.

14 maja 2018 roku w Teatrze Śląskim odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia kształcenia integracyjnego w Katowicach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 11, w której murach 25 lat temu zaistniała pierwsza klasa integracyjna. Uroczystość uświetniły występy uczniów, między innymi teatru "Teraz MY", który zaprzentował spektakl "Sobie potrzebni". Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Na uroczystości obecnych było wielu gości, wśród nich Prezes Fundacji i Dyrektor Centrum In Corpore dr Iwona Sosnowska-Wieczorek.

W tym tygodniu terapia Tomatisa została przeniesiona w nowe miejsce - gościnne i klimatyzowane ;) progi Personalnego Centrum Rozwoju.
PCR to wprawdzie najmłodsze dziecko In Corpore, ale jego oferta przygotowana jest dla osób nieco starszych - nastolatków i dorosłych.
Centrum proponuje różnorodne i innowacyjne formy terapii, między innymi psychoterapię, terapię metodą Tomatisa, Biofeedback, jogę, akupunkturę, terapię czaszkowo-krzyżową i inne. Niedługo pojawi się nowa strona internetowa, z której dowiecie się Państwo więcej.

Wkrótce także przedstawimy promocyjną ofertę na terapię Tomatisa na miesiące wakacyjne.

Wakacje już za pasem, ale w In Corpore nie zwalniamy tempa! Z euforią wspominamy 30 maja, kiedy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Śląską . Setki przedszkolaków i uczniów odwiedziło Park Śląski i znajdujący się na jego terenie Ośrodek ZHP, który tego dnia zamienił się w  krainę niegasnącego uśmiechu i niezwykłych doświadczeń. Różne organizacje i instytucje przygotowały moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. My w In Corpore jesteśmy specjalistami od pozytywnego myślenia, dlatego nie mogło zabraknąć i naszych pomysłów na zabawę z Dziećmi. Już  z daleka widoczne były biało-pomarańczowe dekoracje balonowe, nasze barwy rozpoznawcze, kojarzone ze spontaniczną zabawą i współdziałaniem. Kolorowe chusty poszły w ruch, a wraz z nimi piłki i wielkie kostki.Tak, tak matematyka jest znacznie przyjemniejsza, jeśli odbywa się w pozytywnej atmosferze i z ogromną dawką humoru i ruchu. Chusty animacyjne, zasilane energią i entuzjazmem Dzieci wyrzucały w powietrze duże kostki zachęcając do obliczeń i zespołowego wykonywania  zadań. Współpraca popłaca i jednoczy, czuliśmy tę moc! Dziękujemy wszystkim Dzieciom odwiedzającym nasz punkt, a przede wszystkim Pani Kasi i Ksymenie z Urzędu Marszałkowskiego za możliwość uczestnictwa w tym cudnym wydarzeniu.