Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka 18 listopada w Centrum In Corpore w Częstochowie zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje ze specjalistami.

W dniach 17-18 listopada w Centrum In Corpore w Katowicach z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka odbyły się bezpłatne prelekcje oraz konsultacje ze specjalistami.

13 listopada w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej odbył się zespół orzekający. Oprócz omówienia kwestii ogranizacyjnych, związanych z codziennym funkcjonowaniem Centrum, nasi terapeuci mieli możliwość poznania nowych możliwości diagnostycznych. Zaproszeni goście opowiedzieli nam o komputerowym teście MOXO w diagnozie ADHD oraz o badaniach, które pozwalają wykryć około 90 chorób uwarunkowanych genetycznie.

Z przyjemnością informujemy, że do końca roku 2017 oferujemy przeprowadzenie testu MOXO w cenie 250 zł 150 zł!

Zapisy w sekretariacie. 

Zwracamy się z prośbą o wsparcie produktowe i/lub finansowe w przygotowaniu podarunków dla podopiecznych Fundacji oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej z okazji Mikołajków 2017. Chcemy, żeby każde dziecko dostało od Mikołaja upominek.
Jeżeli chcesz zostać pomocnikiem Mikołaja, zgłoś się do nas, nr tel: 661-026-262.

W imieniu dzieciaków dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dyluś za dotychczasową owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji In Corpore oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

Zarząd i pracownicy

Ciąg dalszy batalii o windę w Dąbrowie Górniczej - zapraszamy do przeczytania artykułu w "Gazecie Wyborczej" z 27 października 2017 r.

Zapraszamy na zajęcia jogi w Centrum In Corpore w Katowicach. Stwórz przestrzeń dla siebie! Rozwiń skrzydła!
Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i czwartki o godzinie 10:00 w grupach maksymalnie kilkunastoosobowych. Poprowadzi je certyfikowany nauczyciel jogi Maciej Rudziński.

Z przyjemnością informujemy, że współpracę z naszym Centrum rozpoczął mgr Jarosław Malejewski - psycholog o specjalności klinicznej, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie całościowego kursu psychoterapii dynamicznej-psychodramy, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Swoje doświadczenie zawodowe w pracy psychoterapeutycznej wzbogaca systematycznym udziałem w dodatkowych szkoleniach i konferencjach poświęconych doskonaleniu warsztatu terapeuty, a co najważniejsze nieustannie poddając swoją osobistą pracę klinicznej superwizji. Udziela profesjonalnej pomocy osobom uzależnionym, dorosłym jak i młodzieży i członkom ich rodzin; osobom w problemach osobowościowych, emocjonalnych, nerwicowych, czy głębszych zaburzeniach psychicznych.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości terapii. Spotkania odbywają się w In Corpore w Katowicach oraz w Dąbrowie Górniczej.
Koszt zajęć to 110 zł (1 godzina zegarowa).

Nowość w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej - innowacyjna metoda terapii logopedycznej: elektrostymulacja podniebienia miękkiego.
Jest to bezbolesny zabieg mający szerokie spektrum działania:
zielony poprawa ukrwienia okolicy operowanej,
zielony wzrost pobudzenia tkanek,
zielony przyspieszenie gojenia,
zielony resorpcja obrzęków,
zielony działanie przeciwbólowe,
zielony działanie przeciwzapalne,
zielony poprawa elastyczności,
zielony zapobieganie powstawaniu bliznowców.

Zastosowanie:
zielony u pacjentów z opóźnionym rozwojem mowy,
zielony u pacjentów po przebytej operacji w obrębie jamy ustnej – w szczególności po zabiegach rozszczepów podniebienia,
zielony u pacjentów z porażeniem mózgowym,
zielony podczas rehabilitacji chorych na afazję.

Metoda może być stosowana u osób w każdym wieku dzięki możliwości dostosowania parametrów prądu.

Cennik:
5 zabiegów: 100zł
10 zabiegów: 200zł

Zapisy prowadzi sekretariat Centrum w Dąbrowie Górniczej.

Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej nawiąże współpracę z fizjoterapeutą z uprawieniami do prowadzenia terapii czaszkowo-krzyżowej.
CV proszę wysyłać na adres dabrowa@centrumincorpore.pl.

Centrum In Corpore filia w Częstochowie poszukuje osób do pracy:
zielony terapeuty integracji sensorycznej,
zielony logopedy,
zielony neurologopedy,
zielony pedagoga,
zielony psychologa,
zielony fizjoterapeuty.
Wymagane doświadczenie w pracy z dziećmi.
CV proszę przesyłać na adres czestochowa@centrumincorpore.pl.

Celem kampanii społecznej "Od ucha do ucha", które została przygotowana przez Fundację In Corpore, jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące zaburzeń słuchu. Zarówno kampania, jak i zorganizowany w ramach niej Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkją słuchu", wywołały odzew w mediach. Zapraszamy do czytania artykułów i obejrzenia filmu z relacją z Kongresu na stronie Fundacji.

Zapraszamy do przeczytania relacji z zorganizowanego przez Fundację In Corpore Kongresu "Dziecko z dysfunkcją słuchu".

Zachęcamy również do obejrzenia obejrzenia reportażu "Aktualności" TVP Katowice na temat problemów ze słuchem i Kongresu.
(materiał rozpoczyna się o około 7:40 minuty nagrania)

Lato i wakacje są już dawno za nami, pogoda niestety nie rozpieszcza, wielu z nas najchętniej weszłoby pod ciepły kocyk i przeczekało aż do wiosny... Dlatego tym milej jest powspominać świetną i pełną energii zabawę w czasie wakacji z Tomatisem w In Corpore w Dąbrowie Górniczej.