Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej zaprasza do współpracy: pedagoga terapeutę, logopedę i psychologa.
Poszukujemy terapeutów mających doświadczenie w pracy z małymi dziećmi i dziećmi z trudnościami rozwojowymi.

Informujemy, że w sobotę 15 grudnia br. Centrum In Corpore w Katowicach jest nieczynne.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu TVP Katowice "Bilans zdrowia" na temat ADHD, w którym gościem redaktr Marianny Dufek była dr Katarzyna Wojaczyńska-Stanek, na co dzień współpracująca z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

Mikołajkowe warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, pracownia świętego Mikołaja, konkursy, gry i zabawy! To dla dzieci. A dla rodziców - prezentacja mody dziecięcej i kiermasz świątecznych dekoracji. I to najważniejsze - spotkanie z samym Świętym Mikołajem! Przyniósł prezenty i wiele radości. Ależ było magicznie! Prezenty, słodkości, cudowna atmosfera! Dziękujemy za wspólną zabawę! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej wyjątkowej imprezy mikołajkowej! Dziękujemy AbiDabi za prezenty, poczęstunek i super balony!

6 grudnia Centrum In Corpore w Częstochowie odwiedził św. Mikołaj. Dzieci przygotowywały się do tego spotkania bardzo starannie – w kilku grupach wykonywały prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki o tematyce świątecznej, co umiliło im czas oczekiwania na najważniejszego gościa. Kiedy Św. Mikołaj dotarł wreszcie do Centrum, wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Został gorąco zaproszony przez nie do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Na koniec spotkania dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

6 grudnia Centrum In Corpore w Katowicach od rana przygotowywało się na przybycie Mikołaja. Dzieci czekały na niego, bawiąc się w masach plastycznych, skacząc na poduchach i przygotowując ozdoby świąteczne. Po godzinie zabawy, kiedy Mikołaja wciąż jeszcze nie było, niektórzy - o zgrozo! - zaczęli powątpiewać w jego istnienie... W końcu przyjechał, może nieco spóźniony (ach, te korki w Piotrowicach), ale dziarski i gotowy na rozdanie prezentów. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja podarunek i mogło sobie z nim zrobić zdjęcie. Mikołaj był bardzo szczęśliwy, bo dostał od niektórych dzieciaków laurki, mógł także posłuchać wierszyków i piosenek.

2018 skrzat mikolajki DGSkrzat Stefan wrócił do In Corpore w Dąbrowie Górniczej! Nie wiadomo gdzie się podziewał, jakie kraje zwiedził - najważniejsze, że wrócił...
Po powrocie Stefan od razu zapowiedział Mikołajki: zapraszamy dzieci (także korzystające z bezpłatnych programów: Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Rehabilitacja Słuchu i Mowy, Rehabilitacja Wzroku) 5 grudnia o 16.00.
Zapisy prowadzi nasz sekretariat.
Do zobaczenia przy choince!

plakat mikolajkiJuż 6 grudnia do Centrum In Corpore w Częstochowie jak co roku zawita Mikołaj!
Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia do wspólnej zabawy (także w ramach bezpłatnych programów - Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Rehabilitacja Wieku Rozwojowego oraz Rehabilitacja Słuchu i Mowy).

Początek imprezy o godzinie 15:00.
Zapisy prowadzi sekretariat Centrum.

Z przyjemnością informujemy, że współpracę z nami rozpoczyna lek. med. Joanna Kukier, specjalista rehabilitacji medycznej.
Pani Doktor w swojej pracy uwagę poświęca problemom dzieci - szczególnie tych najmłodszych - ponieważ jako lekarz i matka wie, jak istotne jest jak najwcześniejsze wykrycie trudności rozwojowych i minimalizowanie ich tak, aby umożliwić dziecku możliwie najlepsze dla niego warunki rozwoju.

Tomatis maturaSzybka powtórka przed maturą lub innym ważnym egzaminem?
Chcesz się nauczyć mówić po angielsku, niemiecku czy dowolnym obcym języku i szukasz sprzymierzeńca?
Stawiasz na swoją kreatywność i chcesz ją wesprzeć?
Zapraszamy na Tomatisa!
Tomatis to metoda wspomagająca procesy uczenia, ułatwiająca przyswajanie materiału.
Zadzwoń i zapytaj!

 

 

 

 

Jak co roku w listopadzie, dzięki wsparciu Fundacji In Corpore, zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na nieodpłatne konsultacje z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka. Porad udzielali logopedzi, neurologopedzi, psycholodzy, pedagodzy, fizjoterapeuci i specjaliści Integracji Sensorycznej. Tego dnia wykonywaliśmy również testy uwagi słuchowej w celu zdiagnozowania problemów z przetwarzaniem słuchowym.
Z porad skorzystało 50 Wcześniaków.

Na czym właściwie polega praca fizjoterapeuty? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym filmie!

2018 12 mikolajkiJuż 6 grudnia do Centrum In Corpore jak co roku zawita Mikołaj!
Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia do wspólnej zabawy (także w ramach bezpłatnych programów - Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz Rehabilitacja Słuchu i Mowy).

Ponieważ jak wiadomo Mikołaj uwielbia kolor czerwony, prosimy, żeby każde dziecko miało na sobie coś w tym kolorze.
Początek imprezy o godzinie 16:00.
Zapisy prowadzi sekretariat Centrum.

Jak co roku In Corpore 17 listopada, w Światowy Dzień Wcześniaka, zorganizowało spotkania z dziećmi urodzonymi pomiędzy 22 a 37 tygodniem ciąży, i ich Rodzinami. Sobota stała się okazją do konsultacji u fizjoterapeutów, logopedów i psychologów. Miło nam było się z Państwem spotkać!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka, który obchodzony jest 17 listopada, w Centrum In Corpore zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje dla małych dzielnych Wojowników. Dzięki sfinansowaniu akcji przez Fundację In Corpore rodzice mogli nieodpłatnie sprawdzić, czy rozwój mowy ich dzieci przebiega bez opóźnień, czy rozwój psychoruchowy maluchów jest prawidłowy, mogli także skonsultować z psychologiem oraz terapeutą integracji sensorycznej te zachowania u dzieci, które wydawały im się niepokojące.
Maluchy mogły poczęstować się zdrową przekąską w postaci owocowych szaszłyków oraz gruszkowego jeża (chociaż tego ostatniego, zapewne z powodu jego niezwykle sympatycznej buźki, nikt nie chciał zjeść ;)).