Dobiega końca kolejny Family Camp - turnus dla dzieci z implantami ślimakowymi, organizowany przez MEDEL i Fundację In Corpore. Zajęcia prowadzi silna ekipa terapeutów Centrum In Corpore ze wszystkich trzech filii: z Katowic, Dąbrowy Gorniczej i Częstochowy.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na stronie Fundacji.

Czasami zwykłe, proste sytuacje społeczne nie dla wszystkich są tak samo zrozumiałe. To, co dla jednych jest codziennością, innym może sprawić wyjątkową trudność. Problemy te mogą być potęgowane poprzez dodatkowe występowanie zaburzeń autystycznych, lękowych lub nadpobudliwość psychoruchową.
Trening umiejętności społecznych stanowi powszechnie stosowaną na świecie formę terapii uczącą funkcjonowania w grupie. Uczestnicy podczas sesji terapeutycznych uczą się reagowania na swoje emocje, komunikacji oraz współpracy z innymi. Dodatkowo poszerzają swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu umiejętności społecznych oraz doskonalą samoocenę.

Informujemy, że na okres wakacji (lipiec, sierpień) zmieniają się godziny otwarcia In Corpore w soboty - Centrum będzie wtedy czynne w godzinach 8:00 - 14:00.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu promocyjną ofertę na terapię metodą Tomatisa w In Corpore w Częstochowie.

zielony Od 25 czerwca do 31 sierpnia proponujemy niższe ceny:

  • I etap: 1450 zł  1250 zł,
  • II etap: 800 zł  600 zł.

Szczegółowe informacje w sekretariacie Centrum w Częstochowie.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu promocyjną ofertę na terapię metodą Tomatisa.

zielony Od 25 czerwca do 27 lipca proponujemy niższe ceny:

  • I etap: 1450 zł  1250 zł
  • II etap: 800 zł  600 zł

zielony W sierpniu zapraszamy na pólkolonie z Tomatisem.

Dzieciom w wieku od 5. roku życia proponujemy dwa tygodnie wypełnione bogactwem warsztatów edukacyjno – terapeutycznych stymulujących rozwój.
Każdy dzień będzie rozpoczynał się od terapii metodą Tomatisa, następnie eksperci z danej dziedziny będą zabierali uczestników w malowaną uśmiechem podróż do krainy Arteterapii, Muzykoterapii, Logorytmiki i Choreoterapii.
Wykorzystamy również Metodę Dobrego Startu, elementy Integracji Sensorycznej wraz z ćwiczeniami relaksacyjnymi oraz metodę Weroniki Sherborne.

Termin: 20 - 31 sierpnia.
Koszt: 1000 zł.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne w sekretariacie Centrum w Katowicach oraz w Dąbrowie Górniczej.

UWAGA: Osoby, które chcą skorzystać z oferty Wakacji z Tomatisem, muszą przystąpić do diagnozy (testu uwagi słuchowej) najpóźniej do końca lipca br.

14 maja 2018 roku w Teatrze Śląskim odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia kształcenia integracyjnego w Katowicach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 11, w której murach 25 lat temu zaistniała pierwsza klasa integracyjna. Uroczystość uświetniły występy uczniów, między innymi teatru "Teraz MY", który zaprzentował spektakl "Sobie potrzebni". Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Na uroczystości obecnych było wielu gości, wśród nich Prezes Fundacji i Dyrektor Centrum In Corpore dr Iwona Sosnowska-Wieczorek.

W tym tygodniu terapia Tomatisa została przeniesiona w nowe miejsce - gościnne i klimatyzowane ;) progi Personalnego Centrum Rozwoju.
PCR to wprawdzie najmłodsze dziecko In Corpore, ale jego oferta przygotowana jest dla osób nieco starszych - nastolatków i dorosłych.
Centrum proponuje różnorodne i innowacyjne formy terapii, między innymi psychoterapię, terapię metodą Tomatisa, Biofeedback, jogę, akupunkturę, terapię czaszkowo-krzyżową i inne. Niedługo pojawi się nowa strona internetowa, z której dowiecie się Państwo więcej.

Wkrótce także przedstawimy promocyjną ofertę na terapię Tomatisa na miesiące wakacyjne.

Wakacje już za pasem, ale w In Corpore nie zwalniamy tempa! Z euforią wspominamy 30 maja, kiedy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Śląską . Setki przedszkolaków i uczniów odwiedziło Park Śląski i znajdujący się na jego terenie Ośrodek ZHP, który tego dnia zamienił się w  krainę niegasnącego uśmiechu i niezwykłych doświadczeń. Różne organizacje i instytucje przygotowały moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. My w In Corpore jesteśmy specjalistami od pozytywnego myślenia, dlatego nie mogło zabraknąć i naszych pomysłów na zabawę z Dziećmi. Już  z daleka widoczne były biało-pomarańczowe dekoracje balonowe, nasze barwy rozpoznawcze, kojarzone ze spontaniczną zabawą i współdziałaniem. Kolorowe chusty poszły w ruch, a wraz z nimi piłki i wielkie kostki.Tak, tak matematyka jest znacznie przyjemniejsza, jeśli odbywa się w pozytywnej atmosferze i z ogromną dawką humoru i ruchu. Chusty animacyjne, zasilane energią i entuzjazmem Dzieci wyrzucały w powietrze duże kostki zachęcając do obliczeń i zespołowego wykonywania  zadań. Współpraca popłaca i jednoczy, czuliśmy tę moc! Dziękujemy wszystkim Dzieciom odwiedzającym nasz punkt, a przede wszystkim Pani Kasi i Ksymenie z Urzędu Marszałkowskiego za możliwość uczestnictwa w tym cudnym wydarzeniu.

27 maja  Centrum In Corpore prezentowało swoją działalność podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych. 

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, specjaliści spotkali się z wieloma pytaniami ze strony rodziców, a najmłodsi mogli umilić sobie czas podczas prac plastycznych, malowania twarzy, puszczania baniek .

Bardzo dziękujemy za okazane zainteresowanie i mamy nadzieję, że informacje uzyskane od naszych specjalistów będą pomocne w dalszych działaniach wspierających rozwój Państwa pociech.

27 maja Centrum IN CORPORE prezentowało swoją działalność podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, specjaliści spotkali się z wieloma pytaniami ze strony rodziców, a najmłodsi mogli umilić sobie czas podczas prac plastycznych, malowania twarzy, puszczania baniek .

Bardzo dziękujemy za okazane zainteresowanie i mamy nadzieję, że informacje uzyskane od naszych specjalistów będą pomocne w dalszych działaniach wspierających rozwój Państwa pociech.

1 września 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach odbędą się konsultacje u prof. Sławomira Sneli, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej. 
Zapisy w sekretariacie, tel. 664 300 069.

Centrum In Corpore w Częstochowie nawiąże współpracę z neurologopedą lub logopedą mającym doświadczenie w pracy z dziećmi.
CV proszę wysyłać na adres czestochowa@centrumincorpore.pl.

Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej poszukuje
- neurologopedy
- pedagoga z doświadczenie w pracy z małymi dziećmi (0-3 r.ż.).

CV proszę przesyłać na adres dabrowa@centrumincorpore.pl

Centrum In Corpore w Częstochowie zatrudni osobę do pracy w sekretariacie.
CV proszę wysyłać na adres: czestochowa@centrumincorpore.pl.

Informujemy, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniają się ceny niektórych usług w Centrum In Corpore w Katowicach oraz Dąbrowie Górniczej.

zielony Fizjoterapia:
90 zł / 1h (pierwsza i kolejne wizyty)

zielony Pakiety:
340 zł / pakiet 4 spotkań

zielony Zajęcia grupowe 60 zł / 1h

W dniach 17-18 kwietnia przedstawiciele Fundacji In Corpore, Centrum In Corpore z Katowic, Częstochowy i Dąbrowy Górniczej brali udział w warsztatach Nowoczesne zarządzanie relacjami w oparciu o Analizę Transakcyjną. Szkolenie przeprowadziła mgr Ilona Stawczyk.