Lato i wakacje są już dawno za nami, pogoda niestety nie rozpieszcza, wielu z nas najchętniej weszłoby pod ciepły kocyk i przeczekało aż do wiosny... Dlatego tym milej jest powspominać świetną i pełną energii zabawę w czasie wakacji z Tomatisem w In Corpore w Dąbrowie Górniczej.

Nowość: Zapraszamy na zajęcia bilateralnej integracji dla niemowląt!

Coraz więcej dzieci ma problemy neurorozwojowe wynikające zarówno z zaburzeń napięcia mięśniowego, jak i zaburzeń sensorycznych. Dotyk to jedno z najlepszych narzędzi sprzyjających poznaniu własnego ciała. Układ sensoryczny i motoryczny są ze sobą ściśle powiązane. Czucie własnego ciała jest ważne, bo jeśli dziecko dobrze czuje swoje ciało, to dostarcza do swojego układu nerwowego właściwą informację o tym, gdzie się znajduje i kim jest. Kiedy się poruszamy, odpowiadamy na bodzce z naszego własnego ciała i z otoczenia.

Drugi turnus Family Camp już za nami. Na zakończenie starsze dzieciaki przygotowały występ wokalno-taneczny, do którego rekwziyty przygotowywały przez cały czas trwania turusu. Wszyscy zaangażowali się na 100%, występ udał się znakomicie i chwytał za serce. Dlatego też niejeden rodzic i niejeden terapeuta uronił łezkę. Na pamiątkę wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz gadżety od In Corpore i Medela.
Wielu rodziców mówiło, że nie wybraża sobie, żeby nie przyjechać za rok.
A zatem do zobaczenia w Kobielowie!

Rozpoczął się drugi w tym roku Family Camp, turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi, organizowany przez Fundację In Corpore wspólnie z firmą Medel. Dzieci korzystają z zajęć z logopedą, pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą, a także z arteterapii, z zajęć integracji bilateralnej i na basenie.

W pierwszych tygodniach lipca odbyły się Wakacje z Tomatisem. Przez dwa tygodnie grupa fantastycznych dzieciaków gościła w In Corpore w Katowicach. Codziennie przez dwie godziny dzieci miały terapię metodą Tomatisa, a przez kolejne dwie godziny - zajęcia grupowe prowadzone przez terapeutów In Corpore. Zabawa była przednia!

Centrum In Corpore w Częstochowie zaprasza dzieci na zajęcia dogoterapeutyczne. Więcej informacji w sekretariacie Centrum.

W czerwcu 2017 w Korbielowie kolejny już raz odbył się Family Camp - turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi. Turnus został zorganizowany przez In Corpore oraz firmę Med-el, trwał aż dwa tygodnie. Uczestniczyli w nim terapeuci z trzech filii In Corpore - z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

W czerwcu w Centrum In Corpore w Katowicach odbyło się spotkanie dotyczące innowacyjnych metod leczenia dzieci. W rozmowach uczestniczyli lekarze specjaliści na co dzień pracujący w In Corpore.

W dniach 12-13 czerwca na Śląsku odbyło się spotkanie Laureatek oraz Członkiń Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna”. Celem tego wydarzenia było ustalenie strategii wspólnych działań oraz integracja środowiska Kobiet Charyzmatycznych.
13 czerwca Panie gościły w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach.

Centrum In Corpore w Częstochowie zaprasza na terapię logopedyczną wspomaganą metodą Forbrain®.
W okresie wakacyjnym cena promocyjna 80 zł/1h.

9 czerwca w Centrum In Corpore w Częstochowie zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych i ich bliskich Dzień Rodziny.

place okladkaGorąco zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w magazynie "Place". W udzielonym wywiadzie dr Iwona Sosnowska-Wieczorek opowiada o tym, jak uzyskać równowagę ciała i ducha w dzisiejszym przepełnionym nadmiarem bodźców świecie. Artykuł dostępny jest w wersji papierowej czasopisma, jak również w internecie na stronie magazynplace.pl ("Przebodźcowani").

Fundacja In Corpore zaprasza na Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu. Implikacje teoretyczne i praktyczne". Kongres odbędzie się w dniach 28-29 września 2017. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25). Program Kongresu znajdą Państwo
na stronie Fundacji.

1 czerwca Centrum In Corpore w Katowicach pełne było dziecięcych śmiechów, radości i zabawy. W tym szczególnym dniu dzieci przyjechały do nas nie na zajęcia terapeutyczne, ale po to, by pobawić się wspólnie z rodzicami i terapeutami. Nasze Centrum pełne było bajkowych postaci - pojawiły się księżniczki, wróżki, królowie, kowboje, piraci, policjant, przedstawiciel Psiego Patrolu, Czerwony Kapturek, Myszka Miki, Batman, Smerfik i wiele innych.

Dbamy o dzieci, dbamy o mamy! Ta idea przyświecała nam, gdy planowaliśmy Dzień Mamy i Dziecka w dąbrowskiej filii In Corpore.

Wymyśliliśmy dwie godziny zabaw dla dzieci i dwie godziny relaksu dla mam. Naszymi dziećmi zajęły się animatorki z Bajoko. Były tańce, malowanie buziek i zwierzątka z baloników. Dla mam przygotowaliśmy relaksację z biofeedbackiem i mindfullnessem, a potem dopieszczanie kosmetykami Mary Kay i Oriflame. Na koniec mamy dostały na Dzień Mamy anielskie laurki od swoich pociech, a dzieci na Dzień Dziecka zaproszenia do Bajoko na harce i figle.