camp podziekowaniaFundacja In Corpore składa serdeczne podziękowania terapeutom wszystkich trzech filii In Corpore biorącym udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci z implantami ślimakowymi Family Camp, który odbył się w Korbielowie w lipcu 2018 roku. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, wielkie i otwarte serca, za udział w stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery oraz bycie częścią Incorporowej Rodziny.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do przeczytania artykułu w Wyborcza.pl na temat turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci z implantami słuchowymi Family Camp 2018.

Mało kto wie, że w tym roku Family Camp w Korbielowie po raz pierwszy odbył się także w wersji dla osób dorosłych.
Turnus trwał w dniach 21-28 lipca, wzięło w nim udział 11 dorosłych osób z implantami słuchowymi. Podczas trwania turnusu uczestnicy brali udział w licznych terapiach grupowych oraz indywidualnych, takich jak: terapia logopedyczna, konsultacje psychologiczne, terapia czaszkowo-krzyżowa, zajęcia integracji bilateralnej, choreoterapia, zajęcia na basenie. 
Do dyspozycji byli protetyk słuchu oraz inżynier kliniczny.
Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji (animacyjny wieczorek integracyjny, ognisko, dyskoteka oraz wycieczka do browaru Żywieckiego) i zajęć edukacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z lipcowego turnusu rehablitacyjnego dla dzieci implantowanych Family Camp.

Kolejny organizowany przez firmę MEDEL oraz Fundację In Corpore turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami ślimakowymi trwa od 7 lipca. Tradycyjnie już rodzice z dziećmi przyjechali do pięknego Korbielowa. Dzieci uczestniczą w zajęciach z logopedą, pedagogiem, fizjoterapeutą, biorą również udział w zajęciach na basenie, w zajęciach z integracji bilateralnej, terapii czaszkowo-krzyżowej, choreoterapii, arteterapii, zajęciach grupowych metodą W. Sherborne. Mają również zapewnione dodatkowe atrakcje - ognisko, spotkanie z bibułczarką. We wtorek z wielkim zapałem malowały drewniane, ręcznie robione koniki. Tak wygląda terapia i zabawa na Family Camp!
Rodzice i terapeuci biorą udział w wykładach przygotowanych przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore.

W czerwcu odbyły się ostatnie przedwakacyne kursy organizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore. W dniach 23-24 czerwca kurs Metody Dobrego Startu poprowadziły prof. Marta Bogdanowicz i dr Katarzyna Bogdanowicz.
Między 22 a 24 czerwca kolejna grupa szkoliła się w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej, szkolenie przeprowadziła mgr Justna Sadowska.
Wcześniej, w dniach 13-17 czerwca miał miejsce kurs podstawowy PNF z instruktorem mgr Ewą Górną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

23 maja 2018 roku w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Kompetencji - Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna. Program posiedzenia obejmował dwie sesje: "Pomoc społeczna" oraz "Zdrowie", a także panel dyskusyjny na temat opieki długoterminowej. W wydarzeniu tym wzięła udział będąca członkinią Rady dr Iwona Sosnowska-Wieczorek, Prezes Fundacji In Corpore.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Śląskiego, w której zasiada Prezes Fundacji In Corpore, dr Iwona Sosnowska-Wieczorek.

Długi weekend w NPDN Fundacji In Corpore wcale nie był okazją do lenistwa! W dniach 01-03 czerwca miało miejsce szkolenie "Bilateralna integracja - program terapeutyczny". Szkolenie poprowadzili Katarzyna Rychetsky, Martin Rychetsky oraz Tomasz Śliwowski.

W dniach 02-03 czerwca odbył się kurs z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne. Szkolenie przeprowadził Dariusz Okrzesik.

W dniach 18-19 maja odbyło się zorganizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore szkolenie dla nauczycielek z dwóch przedszkoli. Tematem szkolenia było funkcjonowanie dziecka z autyzmem w przedszkolnej grupie integracyjnej. Szkolenie przeprowadziły: dr Katarzyna Wojaczyńska-Stanek, neurolog dziecięcy, mgr Katarzyna Rzońca, psycholog, mgr Marta Mirek, pedagog, mgr Magdalena Szendera-Lebuda, pedagog.

W dniach 13-15 kwietnia 2018 odbyło się szkolenie "Kompleksowa diagnostyka i terapia dysfagii u dorosłych i dzieci".
Przeprowadziła je Anna Pękacka.

W ostatni weekend miało miejsce szkolenie dotyczące resuscutacji krążeniowo-oddechowej przy użyciu defibrylatora AED. Było to szkolenie dla nauczycielek z przedszkola Kolorado, łącznie w ciągu dwóch dni przeszkolonych zostało 25 pań.

W dniach 17-18 kwietnia przedstawiciele Fundacji In Corpore, Centrum In Corpore z Katowic, Częstochowy i Dąbrowy Górniczej brali udział w warsztatach "Nowoczesne zarządzanie relacjami w oparciu o Analizę Transakcyjną". Szkolenie przeprowadziła mgr Ilona Stawczyk.

W dniach 23-25 marca odbył się II moduł kursu terapii czaszkowo-krzyżowej. Szkolenie przeprowadziła mgr Justyna Sadowska.