25 października 2018 roku w siedzibie Fundacji In Corpore w Katowicach odbyło się spotkanie członkiń Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna”. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Iwona Sosnowska-Wieczorek, Prezes Fundacji.

W dniach 25-30 października br. odbyło się szkolenie EEG Biofeedback, zorganizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore we współpracy z Instytutem EEG z Warszawy według kryteriów Polskiego Towarzystwa Biofeedbacku i Psychofizjologii Stosowanej. Kurs poprowadziła dr n. med. Michaela Pakszys - pediatra, neurofizjolog, lektor EEG Biofeedback, założycielka i dyrektorka EEG Instytut, wraz ze swoim zespołem. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna zakończone były egzaminem. Wśród uczestników kursu sporą część stanowili terapeuci z In Corpore, w związku z czym już wkrótce oferta Centrum wzbogaci się o nowości Biofeedback. Póki co na wtorkowym zespole koodynatorskim odbyło się testowanie innowacyjnego sprzętu.

Profesor Krzysztof Morawski, członek Rady Fundacji, z wizytą w In Corpore.

24 października w gościnnych murach Muzeum Śląskiego odbyła się kolejna konferencja naukowa zorganizowana przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore „Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła”. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Dziś odbyła się zorganizowana przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Copore konferencja pod hasłem Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła! Zachęcamy do zapoznania się z krótkim reportażem Radia Katowice oraz z artykułem w magazynie Why Story. Kolejne materiały z tego wydarzenia udostępnimy już wkrótce.

Rok szkolny trwa, a o wakacjach wszyscy juz zdążyli zapomnieć. W Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore sezon szkolenoiwy ruszył pełną parą. Pod koniec września odbył się kurs FDM (moduł 3), kurs terapii czaszkowo-krzyżowej (moduł 4), szkolenie "Manipulacje ustno-twarzowe" dr Anny Regner oraz kurs z zakresu AAC "Czytanie uczestniczące".


W imieniu Fundacji In Corpore oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji naukowej: Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła!
Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w części plenarnej, ale również w wydarzeniach towarzyszących – sesjach plakatowych, a także debacie poświęconej upowszechnianiu dobrych praktyk w nauczaniu, wykorzystaniu osiągnieć nowoczesnych metod terapeutycznych w pracy pedagoga i nie tylko.
Termin: 24 października 2018 roku
Miejsce: Sala Audytoryjna Muzeum Śląskiego, Katowice

Więcej informacji: Konferencja Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła!

W ostatni weekend w NPDN Fundacji In Corpore gościliśmy Annę Pękacką, która poprowadziła szkolenie z Terapii Oddechowej. Było intensywnie, Prowadząca dysponuje ogromną wiedzą, którą dzieli się z uczestnikami. W najbliższym czasie czekają nas jeszcze dwa szkolenia prowadzone przez Annę Pękacką: Porażenie nerwu twarzowego z elementami PNF oraz Kompleksowa Diagnoza i terapia dysfagii u dorosłych i dzieci. Polecamy!

camp podziekowaniaFundacja In Corpore składa serdeczne podziękowania terapeutom wszystkich trzech filii In Corpore biorącym udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci z implantami ślimakowymi Family Camp, który odbył się w Korbielowie w lipcu 2018 roku. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, wielkie i otwarte serca, za udział w stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery oraz bycie częścią Incorporowej Rodziny.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do przeczytania artykułu w Wyborcza.pl na temat turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci z implantami słuchowymi Family Camp 2018.

Mało kto wie, że w tym roku Family Camp w Korbielowie po raz pierwszy odbył się także w wersji dla osób dorosłych.
Turnus trwał w dniach 21-28 lipca, wzięło w nim udział 11 dorosłych osób z implantami słuchowymi. Podczas trwania turnusu uczestnicy brali udział w licznych terapiach grupowych oraz indywidualnych, takich jak: terapia logopedyczna, konsultacje psychologiczne, terapia czaszkowo-krzyżowa, zajęcia integracji bilateralnej, choreoterapia, zajęcia na basenie. 
Do dyspozycji byli protetyk słuchu oraz inżynier kliniczny.
Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji (animacyjny wieczorek integracyjny, ognisko, dyskoteka oraz wycieczka do browaru Żywieckiego) i zajęć edukacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z lipcowego turnusu rehablitacyjnego dla dzieci implantowanych Family Camp.

Kolejny organizowany przez firmę MEDEL oraz Fundację In Corpore turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami ślimakowymi trwa od 7 lipca. Tradycyjnie już rodzice z dziećmi przyjechali do pięknego Korbielowa. Dzieci uczestniczą w zajęciach z logopedą, pedagogiem, fizjoterapeutą, biorą również udział w zajęciach na basenie, w zajęciach z integracji bilateralnej, terapii czaszkowo-krzyżowej, choreoterapii, arteterapii, zajęciach grupowych metodą W. Sherborne. Mają również zapewnione dodatkowe atrakcje - ognisko, spotkanie z bibułczarką. We wtorek z wielkim zapałem malowały drewniane, ręcznie robione koniki. Tak wygląda terapia i zabawa na Family Camp!
Rodzice i terapeuci biorą udział w wykładach przygotowanych przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore.

W czerwcu odbyły się ostatnie przedwakacyne kursy organizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore. W dniach 23-24 czerwca kurs Metody Dobrego Startu poprowadziły prof. Marta Bogdanowicz i dr Katarzyna Bogdanowicz.
Między 22 a 24 czerwca kolejna grupa szkoliła się w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej, szkolenie przeprowadziła mgr Justna Sadowska.
Wcześniej, w dniach 13-17 czerwca miał miejsce kurs podstawowy PNF z instruktorem mgr Ewą Górną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

23 maja 2018 roku w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Kompetencji - Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna. Program posiedzenia obejmował dwie sesje: "Pomoc społeczna" oraz "Zdrowie", a także panel dyskusyjny na temat opieki długoterminowej. W wydarzeniu tym wzięła udział będąca członkinią Rady dr Iwona Sosnowska-Wieczorek, Prezes Fundacji In Corpore.