W dniach 23-25 marca odbył się II moduł kursu terapii czaszkowo-krzyżowej. Szkolenie przeprowadziła mgr Justyna Sadowska.

20 marca w Konstancinie-Jeziornie odbyła siękolejna konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna.

Kolejny weekend szkoleniowy Fundacji In Corpore właśnie trwa, ale póki co powspominajmy poprzednie. W dniach 22-25 lutego otworzyliśmy kolejną grupę Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Z prawdziwą przyjemnością czytało się ankiety ewaluacyjne na temat tego szkolenia - padło wiele miłych słów pod adresem naszej instruktor Justyny Sadowskiej - serdecznie gratulujemy!
W pierwszy weekend marca gościliśmy dr Magdalenę Grycman, która wprowadzała naszych kursantów w świat komunikacji alternatywnej. Kto zna Panią Doktor, ten wie, że ma niesamowitą energię, a kto nie zna, ten koniecznie musi poznać. Zapraszamy na kolejne szkolenie z dr Grycman już jesienią w In Corpore.
Kolejnym miłym gościem była Edithe Halfman, która przyjechała do nas z Niemiec kolejny raz, by podzielić się wiedzą na temat sydromu KISS.

Kolejny pracowity weekend za nami. Odbyły się aż trzy szkolenia: Nadwrażliwość słuchowa, Diagnoza i pomoc uczniowi z trudnościami w nauce (Zaburzenia przetwarzania słuchowego APD) oraz siódmy - ostatni moduł Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Gratulujemy kolejnym 14 nowym terapeutom TCK. Szczególne podziękowania dla naszej wyjątkowej instruktor Justyny Sadowskiej za zaangażowanie i profesjonalizm w dzieleniu się wiedzą.
A w godzinach wieczornych Prezes Fundacji Iwona Sosnowska Wieczorek oraz Członkowie Fundacji Państwo Katarzyna i Martin Rychetsky omawiali plany kolejnych nowych projektów.

22 grudnia w Katowicach odbyło się świąteczne spotkanie pracowników i przyjaciół Centrum oraz Fundacji In Corpore. Rozpoczynając spotkanie Iwona Sosnowska-Wieczorek podsumowała wydarzenia Centrum i Fundacji w 2017 roku, przedstawiła również plany poszerzenia działalności.
Następnie w odświętnej atmosferze, przy dźwiękach świątecznej muzyki i przy pysznym jedzeniu wszyscy mogli poznać się z nieco innej strony niż na co dzień, a także porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą (co, nie ukrywajmy, dla wielu z nas było trudne ;)).

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a ponieważ świąteczne spotkania w In Corpore stały się już tradycją - do zobaczenia w przyszłym roku!

W weekend 9-10 grudnia odbyło się zorganizowane przez Fundację In Corpore szkolenie na temat opóźnienia neuromotorycznego wg programu stymulacji i wygaszania odruchów Sally Goddard. Szkolenie przeprowadziła Katarzyna Rychetsky.

W dniach 9-10 grudnia odbyło się szkolenie "Terapia ręki jako element terapii zajęciowej". Szkolenie przeprowadziła Lucyna Wittbrodt.

kalendarzGorąco zachęcamy do zakupu kalendarza Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice - miasto ludzi wolnych. Bohaterami kalendarza są osoby znane ze swojej działalności na terenie Katowic i nie tylko. Jedną z tych osób jest Iwona Sosnowska-Wieczorek, Prezes Fundacji In Corpore. 
Cały dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na pomoc dzieciom i młodzieży - podopiecznym Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. 

Zdjęcia z kalendarza i linki do stron, poprzez które można go zakupić znajdziecie na facebookowym profilu Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja In Corpore otrzymała nagrodę "The Best & More", przyznawaną przez magazyn Why Story.

1 grudnia odbyło się zorganizowane przez NPDN Fundacji In Corpore szkolenie dla Rady Pedagogicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu. W przemiłej atomosferze, przy stole pełnym pyszności, psycholożki, pedagogżki i logopedki pracujące w Poradni poszerzały swoją wiedzę dotyczącą oddziaływań z zakresu komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC).

Zachęcamy logopedów i neurologopedów, a także fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych oraz lekarzy do zapoznania się z nowymi szkoleniami w naszej ofercie:
zielony Terapia oddechowa
zielony Porażenie nerwu twarzowego z elementami koncepcji PNF dla logopedów

Szkolenia przeprowadzi Anna Maria Pękacka, absolwentka studiów z zakresu lingwistyki klinicznej (Master of Science) na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech, obecnie kierownik Działu Logopedii oraz senior speech and dysphagia therapist w Zürcher RehaZentren Wald.

Szanowni Państwo, korzystając z usług Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore możecie się Państwo ubiegać o środki z Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF).

W dniach 27 i 28 października w Konstancinie odbyło się II Konstancińskie Forum kobiet, zorganizowane przez Fundację Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania“. W programie imprezy pojawiło się wiele ciekawych prelekcji i warsztatów dotyczących przedsiębiorczości, odpowiedzialności w biznesie, kobiecej siły i piękna. W tym inspirującym spotkaniu wzięło udział wiele znakomitości, m.in. Urszula Dudziak, Szymon Hołownia oraz Prezes Fundacji In Corpore, dr Iwona Sosnowska-Wieczorek. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Forum (trzeba wpisać hasło: cennachwila) oraz filmu na Youtube.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie produktowe i/lub finansowe w przygotowaniu podarunków dla podopiecznych Fundacji oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej z okazji Mikołajków 2017. Chcemy, żeby każde dziecko dostało od Mikołaja upominek.
Jeżeli chcesz zostać pomocnikiem Mikołaja, zgłoś się do nas, nr tel: 661-026-262.

W imieniu dzieciaków dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dyluś za dotychczasową owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji In Corpore oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

Zarząd i pracownicy