Dąbrowa G.

 • Więcej innowacyjnych technologii w In Corpore

  W dniach 25-30 października br. odbyło się szkolenie EEG Biofeedback, zorganizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore we współpracy z Instytutem EEG z Warszawy. Kurs poprowadziła dr n. med. Michaela Pakszys - pediatra, neurofizjolog, lektor EEG Biofeedback, założycielka i dyrektorka EEG Instytut, wraz ze swoim zespołem. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna zakończone były egzaminem. Wśród uczestników kursu sporą część stanowili terapeuci z In Corpore, w związku z czym już wkrótce oferta Centrum wzbogaci się o nowości Biofeedback. Póki co na wtorkowym zespole koodynatorskim odbyło się testowanie innowacyjnego sprzętu.

 • Dzień Otwarty APO Stomatologii w Personalnym Centrum Rozwoju In Corpore

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty APO Stomatologii, który odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) w Katowicach, ul. Bażantów 2
  w Personalnym Centrum Rozwoju In Corpore.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Wcześniaka w In Corpore

  Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka Centrum In Corpore wraz z Fundacją In Corpore organizuje bezpłatne konsultacje specjalistyczne. Rodziców dzieci w wieku 0-6 lat urodzonych przedwcześnie zapraszamy na konsultacje z:
  zielony psychologiem,
  zielony logopedą,
  zielony fizjoterapeutą,
  zielony terapeutą integracji sensorycznej.

  Konsultacje odbędą się w sobotę, 17 listopada br.
  Zapisy w sekretariacie Centrum, tel. 664 300 069.

 • Sprawozdanie z konferencji

  Zapraszamy do przeczytania sprawozdania z konferencji Poznaj swój potencjał - rozwiń skrzydła! na stronie Fundacji In Corpore.

 • O niedosłuchu centralnym w magazynie "Bilans zdrowia" TVP3

  Gorąco zachęcamy do obejrzenia magazynu "Bilans zdrowia" w TVP Katowice (29.10.2018.). Na zaproszenie redaktor Marianny Dufek dr Iwona Sosnowska-Wieczorek w studiu opowiada o centralnych zaburzeniach przetwarzania słuchowego. Czym jest niedosłuch centralny, jakie są objawy, jakie rokowania? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo oglądając program. Polecamy!

 • Dzień Otwarty w In Corpore w Dąbrowie Górniczej

  Sobotni Dzień Otwarty zorganizowany w ramach Konferencji Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła! był okazją do niezwykłych spotkań z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej. Tego dnia odwiedziło nas 41 osób zainteresowanych darmowymi konsultacjami u fizjoterapeuty, psychologa i logopedy. Dodatkowo można było skonsultować problem czy trudność w funcjonowaniu dziecka z pedagogiem, koordynatorem oraz zasięgnąć porady doradcy zawodowego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się tego dnia przeprowadzane nieodpłatnie testy Moxo.
  Już dziś zapraszamy na Dzień Wcześniaka w listopadzie!

 • Zespół koordynatorski

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego cotygodniowego zespołu. Koordynatorzy z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy zebrali się, by omówić kwestie związane z funkcjonowaniem Centrum In Copore.

 • Bezpłatne konsultacje SI w Dąbrowie Górniczej

  tydzien konsultacjiW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bezpłatnych Konsultacji SI 2018 zapraszamy Rodziców dzieci zaniepokojonych rozwojem sensoryczno-motorycznym swojego dziecka na bezpłatną i profesjonalną poradę i wparcie terapeuty SI. Podczas spotkania wykonana zostanie przesiewowa ocena procesów przetwarzania sensorycznego (integracji sensorycznej) u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Ustalony zostanie również zakres wsparcia rozwoju dziecka.
  Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej.

 • Dyrektor Centrum In Corpore w TVP3

  16 października Dyrektor Centrum In Corpore Iwona Sosnowska-Wieczorek była gościem redaktor Marianny Dufek w programie "Bilans zdrowia" w TVP 3.

 • Akupunktura w Personalnym Centrum Rozwoju - promocja!

  Zachęcamy do skorzystania z oferty Personalnego Centrum Rozwoju In Corpore w Katowicach. Tylko do końca listopada 2018 PCR proponuje promocyjne ceny na akupunkturę:
  zielony pierwsza konsultacja (pogłębiony wywiad + akupunktura, czas trwania 1h): 180 zł
  zielony kolejne wizyty (akupunktura, czas trwania 30 min.): 80 zł

  Więcej informacji na temat tej formy terapii znajdą Państwo na stronie Personalnego Centrum Rozwoju.
  Zapisy prowadzi sekretariat PCR, tel. 883-310-337. Zapraszamy!

 • Dołącz do zespołu In Corpore w Dąbrowie Górniczej

  Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej pilnie zatrudni
  zielony terapeutę EEGBiofeedback,
  zielony psychologa z doświadczeniem w diagnozie i terapii dziecka do 3 roku życia.
  CV proszę wysyłać na dabrowa@centrumincorpore.pl.

 • Nowość! Akupunktora i aurikuloterapia w PCR In Corpore!

  Z przyjemnością zapowiadamy nowość w Personalnym Centrum Rozwoju In Corpore:
  Akupunktora i Aurikuloterapia.
  Zabiegi akupunktury zalecane są między innymi w profilaktyce i leczeniu bólu, chorobach zwyrodnieniowych, urazach, neuralgiach oraz bólach głowy i innych.

  Zapisy w recepcji Personalnego Centrum Rozwoju In Corpore oraz pod numerem telefonu:
  883-310-337. Zapraszamy!

 • Konsultacje ortopedyczne u prof. Sławomira Sneli

  Zapraszamy na konsultacje u profesora Sławomira Sneli, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej, które odbędą się w sobotę, 17 listopada 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach, ul. Bażantów 2.
  Zapisy w sekretariacie Centrum.

 • Konferencja naukowa Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła!

  W imieniu Fundacji In Corpore oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji naukowej: Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła!
  Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w części plenarnej, ale również w wydarzeniach towarzyszących – sesjach plakatowych, a także debacie poświęconej upowszechnianiu dobrych praktyk w nauczaniu, wykorzystaniu osiągnieć nowoczesnych metod terapeutycznych w pracy pedagoga i nie tylko.
  Termin: 24 października 2018 roku
  Miejsce: Sala Audytoryjna Muzeum Śląskiego, Katowice

  Więcej informacji oraz agendę znajdą Państwo na stronie NPDN Fundacji In Copore.

 • Family Camp 2018 - podziękowania dla terapeutów

  camp podziekowaniaFundacja In Corpore składa serdeczne podziękowania terapeutom wszystkich trzech filii In Corpore biorącym udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci z implantami ślimakowymi Family Camp, który odbył się w Korbielowie w lipcu 2018 roku. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, wielkie i otwarte serca, za udział w stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery oraz bycie częścią Incorporowej Rodziny.
  Do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Artykuł na temat Family Camp

  Zapraszamy do przeczytania artykułu w Wyborcza.pl na temat turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci z implantami słuchowymi Family Camp 2018.

 • Już we wrześniu Neuroflow® w In Corpore!

  Coraz częściej obserwujemy, że nawet zdrowe dzieci często mają problemy ze skupieniem się i dłuższym utrzymaniem uwagi na tym co słyszą. Winę za to ponoszą głównie obciążenia współczesnego świata, nadmiar bodźców oraz szum informacyjny.
  Miło nam poinformować, że do naszej oferty dołączyła kolejna innowacyjna metoda - Aktywny Trening Słuchowy Neuroflow®. Jest jednym z nielicznych treningów wyższych funkcji słuchowych opracowanym na podstawie najnowszych osiągnięć naukowych z tej dziedziny.

  Czytaj więcej...

 • Kolejne zdjęcia z Family Camp

  Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z lipcowego turnusu rehablitacyjnego dla dzieci implantowanych Family Camp.

 • Terapia czaszkowo - krzyżowa w In Corpore w Dąbrowie Górniczej

  Nasz organizm to całość. W toku życia zapisują się w nim wszelkie stresy, traumy i trudne sytuacje, których doświadczyliśmy. Terapia czaszkowo - krzyżowa pozwala w naturalny sposób odzyskać dobrostan i pełnię sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Działa uspokajająco i poprawia funkcjonowanie organizmu. Z przyjemnością informujemy, że z tej formy terapii można skorzystać także w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej. 
  Czas trwania sesji to 60 minut.

  Więcej informacji na temat terapii czaszkowo-krzyżowej.

 • Family Camp 2018

  Dobiega końca kolejny Family Camp - turnus dla dzieci z implantami ślimakowymi, organizowany przez MEDEL i Fundację In Corpore. Zajęcia prowadzi silna ekipa terapeutów Centrum In Corpore ze wszystkich trzech filii: z Katowic, Dąbrowy Gorniczej i Częstochowy.
  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na stronie Fundacji.