Dąbrowa G.

 • Zespół orzekający w Dąbrowie Górniczej

  13 listopada w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej odbył się zespół orzekający. Oprócz omówienia kwestii ogranizacyjnych, związanych z codziennym funkcjonowaniem Centrum, nasi terapeuci mieli możliwość poznania nowych możliwości diagnostycznych. Zaproszeni goście opowiedzieli nam o komputerowym teście MOXO w diagnozie ADHD oraz o badaniach, które pozwalają wykryć około 90 chorób uwarunkowanych genetycznie.

 • Promocja testu MOXO

  Z przyjemnością informujemy, że do końca roku 2017 oferujemy przeprowadzenie testu MOXO w cenie 250 zł 150 zł!

  Zapisy w sekretariacie. 

 • Szukamy pomocników Mikołaja!

  Zwracamy się z prośbą o wsparcie produktowe i/lub finansowe w przygotowaniu podarunków dla podopiecznych Fundacji oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej z okazji Mikołajków 2017. Chcemy, żeby każde dziecko dostało od Mikołaja upominek.
  Jeżeli chcesz zostać pomocnikiem Mikołaja, zgłoś się do nas, nr tel: 661-026-262.

  W imieniu dzieciaków dziękujemy!

 • Podziękowania

  Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dyluś za dotychczasową owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji In Corpore oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

  Zarząd i pracownicy

 • Artykuł na temat windy w Dąbrowie Górniczej

  Ciąg dalszy batalii o windę w Dąbrowie Górniczej - zapraszamy do przeczytania artykułu w "Gazecie Wyborczej" z 27 października 2017 r.

 • Terapia uzależnień w Centrum In Corpore

  Z przyjemnością informujemy, że współpracę z naszym Centrum rozpoczął mgr Jarosław Malejewski - psycholog o specjalności klinicznej, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie całościowego kursu psychoterapii dynamicznej-psychodramy, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Swoje doświadczenie zawodowe w pracy psychoterapeutycznej wzbogaca systematycznym udziałem w dodatkowych szkoleniach i konferencjach poświęconych doskonaleniu warsztatu terapeuty, a co najważniejsze nieustannie poddając swoją osobistą pracę klinicznej superwizji. Udziela profesjonalnej pomocy osobom uzależnionym, dorosłym jak i młodzieży i członkom ich rodzin; osobom w problemach osobowościowych, emocjonalnych, nerwicowych, czy głębszych zaburzeniach psychicznych.

  Zapraszamy do skorzystania z możliwości terapii. Spotkania odbywają się w In Corpore w Katowicach oraz w Dąbrowie Górniczej.
  Koszt zajęć to 110 zł (1 godzina zegarowa).

 • Nowość w In Corpore w Dąbrowie Górniczej - elektrostymulacja podniebienia miękkiego

  Nowość w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej - innowacyjna metoda terapii logopedycznej: elektrostymulacja podniebienia miękkiego.
  Jest to bezbolesny zabieg mający szerokie spektrum działania:
  zielony poprawa ukrwienia okolicy operowanej,
  zielony wzrost pobudzenia tkanek,
  zielony przyspieszenie gojenia,
  zielony resorpcja obrzęków,
  zielony działanie przeciwbólowe,
  zielony działanie przeciwzapalne,
  zielony poprawa elastyczności,
  zielony zapobieganie powstawaniu bliznowców.

  Zastosowanie:
  zielony u pacjentów z opóźnionym rozwojem mowy,
  zielony u pacjentów po przebytej operacji w obrębie jamy ustnej – w szczególności po zabiegach rozszczepów podniebienia,
  zielony u pacjentów z porażeniem mózgowym,
  zielony podczas rehabilitacji chorych na afazję.

  Metoda może być stosowana u osób w każdym wieku dzięki możliwości dostosowania parametrów prądu.

  Cennik:
  5 zabiegów: 100zł
  10 zabiegów: 200zł

  Zapisy prowadzi sekretariat Centrum w Dąbrowie Górniczej.

 • Szukamy terapeuty metody czaszkowo-krzyżowej

  Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej nawiąże współpracę z fizjoterapeutą z uprawieniami do prowadzenia terapii czaszkowo-krzyżowej.
  CV proszę wysyłać na adres dabrowa@centrumincorpore.pl.

 • Kampania społeczna "Od ucha do ucha" w mediach

  Celem kampanii społecznej "Od ucha do ucha", które została przygotowana przez Fundację In Corpore, jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące zaburzeń słuchu. Zarówno kampania, jak i zorganizowany w ramach niej Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkją słuchu", wywołały odzew w mediach. Zapraszamy do czytania artykułów i obejrzenia filmu z relacją z Kongresu na stronie Fundacji.

 • Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu" już za nami

  Zapraszamy do przeczytania relacji z zorganizowanego przez Fundację In Corpore Kongresu "Dziecko z dysfunkcją słuchu".

  Zachęcamy również do obejrzenia obejrzenia reportażu "Aktualności" TVP Katowice na temat problemów ze słuchem i Kongresu.
  (materiał rozpoczyna się o około 7:40 minuty nagrania)

 • Wakacje z Tomatisem w Dąbrowie Górniczej

  Lato i wakacje są już dawno za nami, pogoda niestety nie rozpieszcza, wielu z nas najchętniej weszłoby pod ciepły kocyk i przeczekało aż do wiosny... Dlatego tym milej jest powspominać świetną i pełną energii zabawę w czasie wakacji z Tomatisem w In Corpore w Dąbrowie Górniczej.

 • Zakończenie Family Camp

  Drugi turnus Family Camp już za nami. Na zakończenie starsze dzieciaki przygotowały występ wokalno-taneczny, do którego rekwziyty przygotowywały przez cały czas trwania turusu. Wszyscy zaangażowali się na 100%, występ udał się znakomicie i chwytał za serce. Dlatego też niejeden rodzic i niejeden terapeuta uronił łezkę. Na pamiątkę wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz gadżety od In Corpore i Medela.
  Wielu rodziców mówiło, że nie wybraża sobie, żeby nie przyjechać za rok.
  A zatem do zobaczenia w Kobielowie!

 • Family Camp w Korbielowie

  Rozpoczął się drugi w tym roku Family Camp, turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi, organizowany przez Fundację In Corpore wspólnie z firmą Medel. Dzieci korzystają z zajęć z logopedą, pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą, a także z arteterapii, z zajęć integracji bilateralnej i na basenie.

 • Zakończył się Family Camp w Korbielowie

  W czerwcu 2017 w Korbielowie kolejny już raz odbył się Family Camp - turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi. Turnus został zorganizowany przez In Corpore oraz firmę Med-el, trwał aż dwa tygodnie. Uczestniczyli w nim terapeuci z trzech filii In Corpore - z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

  Czytaj więcej...

 • Kobiety Charyzmatyczne w Centrum In Corpore

  W dniach 12-13 czerwca na Śląsku odbyło się spotkanie Laureatek oraz Członkiń Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna”. Celem tego wydarzenia było ustalenie strategii wspólnych działań oraz integracja środowiska Kobiet Charyzmatycznych.
  13 czerwca Panie gościły w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach.

  Czytaj więcej...

 • Artykuł w magazynie "Place"

  place okladkaGorąco zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w magazynie "Place". W udzielonym wywiadzie dr Iwona Sosnowska-Wieczorek opowiada o tym, jak uzyskać równowagę ciała i ducha w dzisiejszym przepełnionym nadmiarem bodźców świecie. Artykuł dostępny jest w wersji papierowej czasopisma, jak również w internecie na stronie magazynplace.pl ("Przebodźcowani").

 • Zapraszamy na Międzynarodowy Kongres "Dziecko z dysfunkcją słuchu"

  Fundacja In Corpore zaprasza na Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu. Implikacje teoretyczne i praktyczne". Kongres odbędzie się w dniach 28-29 września 2017. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25). Program Kongresu znajdą Państwo
  na stronie Fundacji.

 • Dzień Mamy i Dziecka w In Corpore w Dąbrowie Górniczej

  Dbamy o dzieci, dbamy o mamy! Ta idea przyświecała nam, gdy planowaliśmy Dzień Mamy i Dziecka w dąbrowskiej filii In Corpore.

  Wymyśliliśmy dwie godziny zabaw dla dzieci i dwie godziny relaksu dla mam. Naszymi dziećmi zajęły się animatorki z Bajoko. Były tańce, malowanie buziek i zwierzątka z baloników. Dla mam przygotowaliśmy relaksację z biofeedbackiem i mindfullnessem, a potem dopieszczanie kosmetykami Mary Kay i Oriflame. Na koniec mamy dostały na Dzień Mamy anielskie laurki od swoich pociech, a dzieci na Dzień Dziecka zaproszenia do Bajoko na harce i figle.

 • In Corpore na targach Expo Silesia

  2017 06 expoW dniach 27-28 maja odbyły się Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek „Rodzice i Dzieciaki”. Wśród wystawców znalazło się także Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore. Rodzice odwiedzający Expo Silesia mieli możliwość konsultacji ze specjalistami In Corpore - logopedą, fizjoterapeutą czy pedagogiem. Oferta naszego Centrum cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 • Zespół koordynatorski w Częstochowie

  We wtorek, 30 maja, cotygodniowe spotkanie koordynatorów odbyło się w filii In Corpore w Częstochowie. W trakcie pracowitego spotkania poruszono m.in. temat współpracy In Corpore z  lekarzami. Pediatra niejednokrotnie jest pierwszą osobą, która zauważa nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Dzięki szybkiej reakcji lekarza i wielospecjalistycznej diagnostyce przeprowadzonej w naszym ośrodku procedura wydawania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju może być znacznie szybsza, dzieki czemu dzieci szybciej uzyskają fachową pomoc i terapię.