Dąbrowa G.

 • Spotkanie z młodzieżą w kinie Helios

  Kolejny raz zaproszono In Corpore na prelekcję dla uczniów w dąbrowskim Kinie Helios! Tym razem po cudownym filmie "Cudowny chłopak" mówiliśmy o tym, że każdy jest cudem. A po prelekcji był czas na rozmowy z nauczycielami i uczniami.

 • Szukamy psychologa

  Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej poszukuje psychologa. Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi poniżej 3. roku życia.

 • In Corpore w kinie Helios

  Dąbrowskie In Corpore rozpoczęło współpracę z kinem Helios. Miło nam poinformować, iż zostaliśmy zaproszeni do podzielenia się swoja wiedzą z młodzieżą odwiedzającą kino. Bullying, mechanizmy uzależnień czy tematy związane z niepełnosprawnością - uczniowie mieli okazję zapoznania się z krótką prezentacją, obejrzenia filmu i zadania pytań naszej ekspertce.

 • Badanie EEG/QEEG

  Czy wiesz, że…
  …przepływ ładunków elektrycznych odgrywa kluczową rolę w pracy mózgu?

  Niewielka część tego prądu „przebija” się przez warstwy chroniące mózgi łącząc się na skórze głowy daje w sumie elektryczne zero. Jednak umieszczając na głowie odpowiednie elektrody możemy owe prądy zmierzyć, a nawet zobaczyć kształt tworzonych przez nie fal. Takie badanie nazywamy EEG (elektroencefalografią).

  qeeg1

   

   Badanie EEG jest podstawową metodą wykrywania obecności ogniska padaczkorodnego!

   W badaniu EEG istotny jest nie tylko kształt fal, ale także ich częstotliwość. Analiza ilościowa EEG, uwzględniająca częstotliwość fal, nazywana jest QEEG.

   

   

   

  qeeg2

   

   

   

  Mapy QEEG pozwalają zlokalizować obszary nieprawidłowej czynności bioelektrycznej mózgu. Przyczyny ich powstania mogą być różne (obszar spóźnionej mielinizacji, uszkodzenie mózgu, ognisko padaczkorodne, itp.), ale skutek ten sam – gorsze funkcjonowanie dziecka lub osoby dorosłej.

   

   
  Badanie QEEG pozwala wykryć przyczynę takich zaburzeń, jak:
  zielony Deficyty koncentracji,
  zielony Zaburzenia emocjonalne (w tym lęki, zachowania agresywne, itp.),
  zielony Zaburzenia ze spektrum autyzmu,
  zielony Zaburzenia rozwoju mowy,
  zielony Trudności w nauce (dysleksja, dyskalkulia, trudności z nauką czytania),
  zielony Depresja,
  zielony Zaburzenia snu,
  zielony I wiele innych.
  Badanie EEG/QEEG stanowi istotną pomoc w rozpoznaniu przyczyn bólów głowy, moczenia nocnego, zaników pamięci, niektórych zaburzeń psychiatrycznych.


  Po co badać czynność bioelektryczną mózgu?

  Badanie EEG/QEEG przeprowadza się w celu wykrycia przyczyn zaburzeń i wybrania najwłaściwszej ścieżki terapeutycznej (tego typu badanie powinno także poprzedzać każdą serię terapii EEG-biofeedback i magnetostymulacji). Wynik badania pozwala na wystawienie opinii specjalistycznych, min. dostosowujących wymogi  szkolne do potrzeb i możliwości ucznia.

  qeeg3

   

  W naszym Ośrodku badania EEG/QEEG interpretuje dr Paweł Borkowski, autor Atlasu EEG i QEEG.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zapraszamydo skorzystania z naszej oferty

 • Zespół koordynatorski w Dąbrowie Górniczej

  23 stycznia, jak w każdy wtorek, odbył się zespół koordynatorski In Corpore. Tym razem spotkanie miało miejsce w Centrum w Dąbrowie Górniczej. Połączne siły trzech filii debatowały nad ważnymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania naszego Centrum, zwłaszcza że nowy rok to również nowe ustalenia i nowe plany na przyszłość. Okazuje się, że nad stołem zastawionym ciastkami dyskusje są łatwiejsze - a już na pewno przyjemniejsze. :)
  Zespół obejrzał także efekty niedawnego remontu oraz sprzątania gabinetów w In Corpore w Dąbrowie Górniczej i komisyjnie uznał, że jest pięknie!

 • In Corpore gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Dziękujemy za Wasze dobre serca!
  Przez miesiąc InCorporowa rodzina zbierała rzeczy dla dobroczynnego Sklepiku pod Aniołem. Sklepik to pomysł V Liceum Ogólnokształcącego z Dąbrowy Górniczej. W czasie niedzielnego finału WOŚP nasze zabawki, miśki, książki i biżuteria "zagrały" dla Orkiestry! Dochód z zebranych w Sklepiku pod Aniołem fantów został wrzucony do puszki.

 • Dyrektor firmy Neurotech Solutions w In Corpore

  Eran Sandel18 stycznia Centrum In Corpore odwiedził Eran Sandel z Izraela, Dyrektor firmy Neurotech Solutions, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem testu MOXO, obiektywnego i wiarygodnego narzędzia wspierającego diagnozę ADHD.

  Eran Sandel będzie prowadził szkolenia w naszym Centrum, wyraził również chęć wzięcia udziału w studiach podyplomowych, które mamy nadzieję rozpocząć już w marcu. W planach jest udostępnienie testu MOXO studentom, którzy w trzecim semestrze w ramach zaliczenia przedmiotu 'Innowacyjne metody pracy i terapii' mieliby wykonać ten test czterokrotnie.

  Więcej na temat testu MOXO.

 • Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne

  Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne, które odbędą się 17 lutegooraz 13 marca 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach.
  Prowadzący: Martin Rychetsky - ortoptysta, terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce, trener i terapeuta metody bilateralnej integracji, superwizor metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista Autyzmu (Niemcy 2014).

  Czytaj więcej...

 • Zapraszamy na ferie z Tomatisem

  Ferie w województwie śląskim rozpoczynają się juz miesiąc po świętach. W trosce o ciekawe i konstruktywne spędzenie okresu feryjnego Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jak co roku przygotowało propozycję spędzenia ferii z... Tomatisem. :)

  To wydarzenie stało się już tradycją In Corpore, dlatego z wielką przyjemnością zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

  Czytaj więcej...

 • Będzie nowa winda w In Corpore w Dąbrowie Górniczej

  Z przejemnością informujemy, że dostaliśmy zapewnienie Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, że psującą się platformę, z której są zmuszeni korzystać pacjenci In Corpore, jeszcze w tym roku zastąpi nowa winda. Więcej na ten temat w artykule Gazety Wyborczej.

 • Spotkanie Świąteczne 2017

  22 grudnia w Katowicach odbyło się świąteczne spotkanie pracowników i przyjaciół Centrum oraz Fundacji In Corpore. Rozpoczynając spotkanie Iwona Sosnowska-Wieczorek podsumowała wydarzenia Centrum i Fundacji w 2017 roku, przedstawiła również plany poszerzenia działalności.
  Następnie w odświętnej atmosferze, przy dźwiękach świątecznej muzyki i przy pysznym jedzeniu wszyscy mogli poznać się z nieco innej strony niż na co dzień, a także porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą (co, nie ukrywajmy, dla wielu z nas było trudne ;)).

  Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a ponieważ świąteczne spotkania w In Corpore stały się już tradycją - do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Podziękowania

  Dziękuję mojej InCorporowej Rodzince za cudowny prezent. Nie mogłabym życzyć sobie wspanialszych Przyjaciół.
  Iwona Sosnowska-Wieczorek

  P.S. Do Św. Mikołaja: Zadanie wykonane z największą starannością. :)

 • Dziękujemy za życzenia!

  Dziękujemy za życzenia świąteczne. My również składamy wszystkim życzenia - niech te Święta wniosą do Waszych serc radość i pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

 • Podziękowania dla sponsorów - pomocników Mikołaja

  Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej składa serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom:
  zielony Kiełek Piekarnia-Cukiernia, Sosnowiec,
  zielony Apteka, Dąbrowa Górnicza, ul. Skibińskiego,
  zielony pani Monika Szuryn,
  zielony pani Mariola Bac ,
  zielony Wydawnictwo Zielona Sowa, 
  zielony pani Katarzyna Zagajska,
  zielony pani Anna Poniewierska z Kina Helios.

  Dzięki Państwa hojności nasi podopieczni mieli udaną, radosną imprezę mikołajkową, pełną zabawy i słodkich prezentów.

 • Mikołaj w In Corpore w Dąbrowie Górniczej

  5 grudnia, jak zwykle o dzień wcześniej, przyszedł do nas Mikołaj!

  Czytaj więcej...

 • Goście z Danii w In Corpore w Katowicach

  30 listopada 2017 r. w Centrum In Corpore w Katowicach odwiedziły Majken Madsen i Paula Martinez z Danii. Panie są współpracowniczkami Kjelda Johansena, twórcy metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu JIAS, znakomitego gościa Międzynarodowego Kongresu Naukowo-Metodycznego, który został zorganizowany przez Fundację In Corpore w dniach 28-29 września br.

  Czytaj więcej...

 • Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju w In Corpore

  W ramach Międzynarodowego Dnia Wcześniaka 18 listopada w Centrum In Corpore w Katowicach, Częstochowie oraz Dąbrowie Górniczej odbyły się bezpłatne konsultacje ze specjalistami: logopedami, fizjoterapeutami, psychologami i pedagogami. Dzieci, które odwiedziły nas tego dnia, mogły również skorzystać z konsultacji lekarskiej i badań słuchu. W sumie przebadaliśmy 66 dzieci! Część z nich będzie potrzebowała wsparcia terapeutycznego - i tym dzieciom zaproponowaliśmy realizację wczesnego wspomagania rozwoju. Jak to się odbywa?

  Czytaj więcej...

 • Zespół orzekający w Dąbrowie Górniczej

  13 listopada w Centrum In Corpore w Dąbrowie Górniczej odbył się zespół orzekający. Oprócz omówienia kwestii ogranizacyjnych, związanych z codziennym funkcjonowaniem Centrum, nasi terapeuci mieli możliwość poznania nowych możliwości diagnostycznych. Zaproszeni goście opowiedzieli nam o komputerowym teście MOXO w diagnozie ADHD oraz o badaniach, które pozwalają wykryć około 90 chorób uwarunkowanych genetycznie.

 • Promocja testu MOXO

  Z przyjemnością informujemy, że do końca roku 2017 oferujemy przeprowadzenie testu MOXO w cenie 250 zł 150 zł!

  Zapisy w sekretariacie. 

 • Podziękowania

  Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dyluś za dotychczasową owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji In Corpore oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

  Zarząd i pracownicy