Katowice

 • 7 kwietnia - bezpłatne konsultacje logopedyczne

  maciek wiek rozwojowyWprawdzie póki co wygląda, że zima nie zamierza odpuścić, ale my już robimy wiosenne plany! :) Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy zapraszamy na Wiosenne Konsultacje Logopedyczne. Konsultacje są przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat, odbędą się 7 kwietnia 2018 r. (sobota) w Centrum In Corpore w Katowicach, ul. Bażantów 2. Zapisy prowadzi sekretariat, telefon 664-300-069. Zapraszamy!

 • Badanie EEG/QEEG

  Czy wiesz, że…
  …przepływ ładunków elektrycznych odgrywa kluczową rolę w pracy mózgu?

  Niewielka część tego prądu „przebija” się przez warstwy chroniące mózgi łącząc się na skórze głowy daje w sumie elektryczne zero. Jednak umieszczając na głowie odpowiednie elektrody możemy owe prądy zmierzyć, a nawet zobaczyć kształt tworzonych przez nie fal. Takie badanie nazywamy EEG (elektroencefalografią).

  qeeg1

   

   Badanie EEG jest podstawową metodą wykrywania obecności ogniska padaczkorodnego!

   W badaniu EEG istotny jest nie tylko kształt fal, ale także ich częstotliwość. Analiza ilościowa EEG, uwzględniająca częstotliwość fal, nazywana jest QEEG.

   

   

   

  qeeg2

   

   

   

  Mapy QEEG pozwalają zlokalizować obszary nieprawidłowej czynności bioelektrycznej mózgu. Przyczyny ich powstania mogą być różne (obszar spóźnionej mielinizacji, uszkodzenie mózgu, ognisko padaczkorodne, itp.), ale skutek ten sam – gorsze funkcjonowanie dziecka lub osoby dorosłej.

   

   
  Badanie QEEG pozwala wykryć przyczynę takich zaburzeń, jak:
  zielony Deficyty koncentracji,
  zielony Zaburzenia emocjonalne (w tym lęki, zachowania agresywne, itp.),
  zielony Zaburzenia ze spektrum autyzmu,
  zielony Zaburzenia rozwoju mowy,
  zielony Trudności w nauce (dysleksja, dyskalkulia, trudności z nauką czytania),
  zielony Depresja,
  zielony Zaburzenia snu,
  zielony I wiele innych.
  Badanie EEG/QEEG stanowi istotną pomoc w rozpoznaniu przyczyn bólów głowy, moczenia nocnego, zaników pamięci, niektórych zaburzeń psychiatrycznych.


  Po co badać czynność bioelektryczną mózgu?

  Badanie EEG/QEEG przeprowadza się w celu wykrycia przyczyn zaburzeń i wybrania najwłaściwszej ścieżki terapeutycznej (tego typu badanie powinno także poprzedzać każdą serię terapii EEG-biofeedback i magnetostymulacji). Wynik badania pozwala na wystawienie opinii specjalistycznych, min. dostosowujących wymogi  szkolne do potrzeb i możliwości ucznia.

  qeeg3

   

  W naszym Ośrodku badania EEG/QEEG interpretuje dr Paweł Borkowski, autor Atlasu EEG i QEEG.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zapraszamydo skorzystania z naszej oferty

 • Zespół koordynatorski w Dąbrowie Górniczej

  23 stycznia, jak w każdy wtorek, odbył się zespół koordynatorski In Corpore. Tym razem spotkanie miało miejsce w Centrum w Dąbrowie Górniczej. Połączne siły trzech filii debatowały nad ważnymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania naszego Centrum, zwłaszcza że nowy rok to również nowe ustalenia i nowe plany na przyszłość. Okazuje się, że nad stołem zastawionym ciastkami dyskusje są łatwiejsze - a już na pewno przyjemniejsze. :)
  Zespół obejrzał także efekty niedawnego remontu oraz sprzątania gabinetów w In Corpore w Dąbrowie Górniczej i komisyjnie uznał, że jest pięknie!

 • Joga w In Corpore w Katowicach

  Zapraszamy na zajęcia jogi w Centrum In Corpore w Katowicach. Stwórz przestrzeń dla siebie! Rozwiń skrzydła!

  Czytaj więcej...

 • Dyrektor firmy Neurotech Solutions w In Corpore

  Eran Sandel18 stycznia Centrum In Corpore odwiedził Eran Sandel z Izraela, Dyrektor firmy Neurotech Solutions, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem testu MOXO, obiektywnego i wiarygodnego narzędzia wspierającego diagnozę ADHD.

  Eran Sandel będzie prowadził szkolenia w naszym Centrum, wyraził również chęć wzięcia udziału w studiach podyplomowych, które mamy nadzieję rozpocząć już w marcu. W planach jest udostępnienie testu MOXO studentom, którzy w trzecim semestrze w ramach zaliczenia przedmiotu 'Innowacyjne metody pracy i terapii' mieliby wykonać ten test czterokrotnie.

  Więcej na temat testu MOXO.

 • Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne

  Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne, które odbędą się 17 lutegooraz 13 marca 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach.
  Prowadzący: Martin Rychetsky - ortoptysta, terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce, trener i terapeuta metody bilateralnej integracji, superwizor metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista Autyzmu (Niemcy 2014).

  Czytaj więcej...

 • Zapraszamy na ferie z Tomatisem

  Ferie w województwie śląskim rozpoczynają się juz miesiąc po świętach. W trosce o ciekawe i konstruktywne spędzenie okresu feryjnego Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jak co roku przygotowało propozycję spędzenia ferii z... Tomatisem. :)

  To wydarzenie stało się już tradycją In Corpore, dlatego z wielką przyjemnością zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

  Czytaj więcej...

 • Prof. Sławomir Snela w In Corpore

  17 lutego 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach odbędą się konsultacje u prof. Sławomira Sneli, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej.
  Zapisy w sekretariacie, tel. 664 300 069.

 • Spotkanie Świąteczne 2017

  22 grudnia w Katowicach odbyło się świąteczne spotkanie pracowników i przyjaciół Centrum oraz Fundacji In Corpore. Rozpoczynając spotkanie Iwona Sosnowska-Wieczorek podsumowała wydarzenia Centrum i Fundacji w 2017 roku, przedstawiła również plany poszerzenia działalności.
  Następnie w odświętnej atmosferze, przy dźwiękach świątecznej muzyki i przy pysznym jedzeniu wszyscy mogli poznać się z nieco innej strony niż na co dzień, a także porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą (co, nie ukrywajmy, dla wielu z nas było trudne ;)).

  Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a ponieważ świąteczne spotkania w In Corpore stały się już tradycją - do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Podziękowania

  Dziękuję mojej InCorporowej Rodzince za cudowny prezent. Nie mogłabym życzyć sobie wspanialszych Przyjaciół.
  Iwona Sosnowska-Wieczorek

  P.S. Do Św. Mikołaja: Zadanie wykonane z największą starannością. :)

 • Dziękujemy za życzenia!

  Dziękujemy za życzenia świąteczne. My również składamy wszystkim życzenia - niech te Święta wniosą do Waszych serc radość i pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

 • Podziękowania dla sponsorów - pomocników Mikołaja

  Centrum In Corpore w Katowicach składa serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom:
  zielony pan Robert Jarocki,
  zielony Lambertz Polonia Sp.z.o.o 
  zielony EZT S.A.
  zielony Lyreco
  zielony Rafago

  Dzięki Państwa hojności nasi podopieczni mieli udaną, radosną imprezę mikołajkową, pełną zabawy i słodkich prezentów.

 • In Corpore dla dorosłych - spotkanie zespołu

  30 listopada w In Corpore w Katowicach miało miejsce spotkanie osób zaangażowanych w powstanie nowej części naszego Centrum, przeznaczonej dla młodzieży i dorosłych.

  Czytaj więcej...

 • Mikołaj w Centrum In Corpore w Katowicach

  6 grudnia Centrum In Corpore w Katowicach odwiedził Mikołaj.
  Dzieci, które przyszły w tym dniu do naszego Centrum, najpierw odtańczyły specjalny mikołajowy taniec, naśladując renifery, sanie, bałwanki, a potem...

  Czytaj więcej...

 • Goście z Danii w In Corpore w Katowicach

  30 listopada 2017 r. w Centrum In Corpore w Katowicach odwiedziły Majken Madsen i Paula Martinez z Danii. Panie są współpracowniczkami Kjelda Johansena, twórcy metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu JIAS, znakomitego gościa Międzynarodowego Kongresu Naukowo-Metodycznego, który został zorganizowany przez Fundację In Corpore w dniach 28-29 września br.

  Czytaj więcej...

 • O In Corpore dla dorosłych w magazynie Place

  Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat nowej oferty Centrum In Corpore, przeznaczonej dla młodzieży i dorosłych. Artykuł można przeczytać na stronie internetowej magazynu PLACE lub w wydaniu papierowym, strony 30-31.

 • Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju w In Corpore

  W ramach Międzynarodowego Dnia Wcześniaka 18 listopada w Centrum In Corpore w Katowicach, Częstochowie oraz Dąbrowie Górniczej odbyły się bezpłatne konsultacje ze specjalistami: logopedami, fizjoterapeutami, psychologami i pedagogami. Dzieci, które odwiedziły nas tego dnia, mogły również skorzystać z konsultacji lekarskiej i badań słuchu. W sumie przebadaliśmy 66 dzieci! Część z nich będzie potrzebowała wsparcia terapeutycznego - i tym dzieciom zaproponowaliśmy realizację wczesnego wspomagania rozwoju. Jak to się odbywa?

  Czytaj więcej...

 • Międzynarodowy Dzień Wcześniaka 2017 w In Corpore w Katowicach

  W dniach 17-18 listopada w Centrum In Corpore w Katowicach z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka odbyły się bezpłatne prelekcje oraz konsultacje ze specjalistami.

  Czytaj więcej...

 • Promocja testu MOXO

  Z przyjemnością informujemy, że do końca roku 2017 oferujemy przeprowadzenie testu MOXO w cenie 250 zł 150 zł!

  Zapisy w sekretariacie. 

 • Podziękowania

  Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dyluś za dotychczasową owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji In Corpore oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

  Zarząd i pracownicy