Katowice

 • Bilateralna integracja dla najmłodszch

  Nowość: Zapraszamy na zajęcia bilateralnej integracji dla niemowląt!

  Coraz więcej dzieci ma problemy neurorozwojowe wynikające zarówno z zaburzeń napięcia mięśniowego, jak i zaburzeń sensorycznych. Dotyk to jedno z najlepszych narzędzi sprzyjających poznaniu własnego ciała. Układ sensoryczny i motoryczny są ze sobą ściśle powiązane. Czucie własnego ciała jest ważne, bo jeśli dziecko dobrze czuje swoje ciało, to dostarcza do swojego układu nerwowego właściwą informację o tym, gdzie się znajduje i kim jest. Kiedy się poruszamy, odpowiadamy na bodzce z naszego własnego ciała i z otoczenia.

  Czytaj więcej...

 • Zakończenie Family Camp

  Drugi turnus Family Camp już za nami. Na zakończenie starsze dzieciaki przygotowały występ wokalno-taneczny, do którego rekwziyty przygotowywały przez cały czas trwania turusu. Wszyscy zaangażowali się na 100%, występ udał się znakomicie i chwytał za serce. Dlatego też niejeden rodzic i niejeden terapeuta uronił łezkę. Na pamiątkę wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz gadżety od In Corpore i Medela.
  Wielu rodziców mówiło, że nie wybraża sobie, żeby nie przyjechać za rok.
  A zatem do zobaczenia w Kobielowie!

 • Family Camp w Korbielowie

  Rozpoczął się drugi w tym roku Family Camp, turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi, organizowany przez Fundację In Corpore wspólnie z firmą Medel. Dzieci korzystają z zajęć z logopedą, pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą, a także z arteterapii, z zajęć integracji bilateralnej i na basenie.

 • Wakacje z Tomatisem 2017

  W pierwszych tygodniach lipca odbyły się Wakacje z Tomatisem. Przez dwa tygodnie grupa fantastycznych dzieciaków gościła w In Corpore w Katowicach. Codziennie przez dwie godziny dzieci miały terapię metodą Tomatisa, a przez kolejne dwie godziny - zajęcia grupowe prowadzone przez terapeutów In Corpore. Zabawa była przednia!

 • Zakończył się Family Camp w Korbielowie

  W czerwcu 2017 w Korbielowie kolejny już raz odbył się Family Camp - turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi. Turnus został zorganizowany przez In Corpore oraz firmę Med-el, trwał aż dwa tygodnie. Uczestniczyli w nim terapeuci z trzech filii In Corpore - z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

  Czytaj więcej...

 • Ważne spotkanie w In Corpore

  W czerwcu w Centrum In Corpore w Katowicach odbyło się spotkanie dotyczące innowacyjnych metod leczenia dzieci. W rozmowach uczestniczyli lekarze specjaliści na co dzień pracujący w In Corpore.

 • Kobiety Charyzmatyczne w Centrum In Corpore

  W dniach 12-13 czerwca na Śląsku odbyło się spotkanie Laureatek oraz Członkiń Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna”. Celem tego wydarzenia było ustalenie strategii wspólnych działań oraz integracja środowiska Kobiet Charyzmatycznych.
  13 czerwca Panie gościły w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach.

  Czytaj więcej...

 • Artykuł w magazynie "Place"

  place okladkaGorąco zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w magazynie "Place". W udzielonym wywiadzie dr Iwona Sosnowska-Wieczorek opowiada o tym, jak uzyskać równowagę ciała i ducha w dzisiejszym przepełnionym nadmiarem bodźców świecie. Artykuł dostępny jest w wersji papierowej czasopisma, jak również w internecie na stronie magazynplace.pl ("Przebodźcowani").

 • Zapraszamy na Międzynarodowy Kongres "Dziecko z dysfunkcją słuchu"

  Fundacja In Corpore zaprasza na Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu. Implikacje teoretyczne i praktyczne". Kongres odbędzie się w dniach 28-29 września 2017. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25). Program Kongresu znajdą Państwo
  na stronie Fundacji.

 • Dzień Dziecka w In Corpore w Katowicach

  1 czerwca Centrum In Corpore w Katowicach pełne było dziecięcych śmiechów, radości i zabawy. W tym szczególnym dniu dzieci przyjechały do nas nie na zajęcia terapeutyczne, ale po to, by pobawić się wspólnie z rodzicami i terapeutami. Nasze Centrum pełne było bajkowych postaci - pojawiły się księżniczki, wróżki, królowie, kowboje, piraci, policjant, przedstawiciel Psiego Patrolu, Czerwony Kapturek, Myszka Miki, Batman, Smerfik i wiele innych.

  Czytaj więcej...

 • In Corpore na targach Expo Silesia

  2017 06 expoW dniach 27-28 maja odbyły się Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek „Rodzice i Dzieciaki”. Wśród wystawców znalazło się także Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore. Rodzice odwiedzający Expo Silesia mieli możliwość konsultacji ze specjalistami In Corpore - logopedą, fizjoterapeutą czy pedagogiem. Oferta naszego Centrum cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 • Zespół koordynatorski w Częstochowie

  We wtorek, 30 maja, cotygodniowe spotkanie koordynatorów odbyło się w filii In Corpore w Częstochowie. W trakcie pracowitego spotkania poruszono m.in. temat współpracy In Corpore z  lekarzami. Pediatra niejednokrotnie jest pierwszą osobą, która zauważa nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Dzięki szybkiej reakcji lekarza i wielospecjalistycznej diagnostyce przeprowadzonej w naszym ośrodku procedura wydawania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju może być znacznie szybsza, dzieki czemu dzieci szybciej uzyskają fachową pomoc i terapię.

 • Konsultacje ortopedyczne u prof. Sławomira Sneli

  28 i 29 lipca w Centrum In Corpore w Katowicach odbędą się konsultacje prof. Sławomira Sneli, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej.
  Zapisy w sekretariacie, tel. 664 300 069.

 • Zdrowe jelita a dobry nastrój

  Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu Bakterie dyktują nastrój, dotyczącego wpływu bakterii żyjących w jelitach na funkcjonowanie mózgu. Okazuje się, że mają one wpływ także na nasz nastrój, a podawanie "dobrych" bakterii wspiera leczenie depresji! 
  Jeżeli i Państwo chcieliby sprawdzić zdrowie jelit i poprawić swoje samopoczucie, zachęcamy do konsultacji u dr Danieli Kurczabińskiej-Luboń. Zapisy prowadzi sekretariat Centrum In Corpore.

 • Warsztaty dla rodziców "Zasady - czyli co zrobić, żeby żyło nam się łatwiej"

  Od maja ruszamy z cyklem warsztatów dla rodziców, opiekunów i dziadków.

  22 maja (poniedziałek) o godz. 17:30 w Centrum In Corpore w Katowicach odbędzie się warsztat pt. "Zasady- czyli co zrobić, żeby żyło się nam łatwiej". Warsztat poprowadzi trener i coach, Iwona Grudziecka. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym co to są zasady, jak je stworzyć i wprowadzić w życie. Nie zabraknie miejsca na Wasze pytania i odpowiedzi oraz wymianę doświadczeń.

  Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Centrum In Corpore w Katowicach.

  Cena za osobę: 35 zł
  Cena za parę: 50 zł

  Przewidywany czas spotkania to 2 godziny.

 • Zajączek w In Corpore w Katowicach

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy zorganizowanej dla podopiecznych In Corpore z okazji Świąt Wielkanocnych. Dzieciaki bawiły się z chustą Klanzy, robiły świąteczne dekoracje, a na koniec dostały słodkie upominki.

 • "Roczek" In Corpore w Dąbrowie

  11 kwietnia, we wtorek, cotygodniowe spotkanie koordynatorów odbyło się w In Corpore w Dąbrowie Górniczej. Przy okazji mieliśmy możliwość świętowania rocznicy przenosin tej filii In Corpore na ul. Skibińskiego. Wytężoną pracę koordynatorów osłodził więc tort z obowiązkowym napisem.

 • Warsztaty dla rodziców "Kim jest dziecko?"

  W ostatni piątek w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach odbyły się warsztaty dla rodziców pt. "Kim jest dziecko?", które poprowadziła Iwona Grudziecka, trener i coach. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o tym, jak ważna jest rozmowa z dzieckiem oraz jasne i zrozumiałe zasady panujące w domu - takie, które są przestrzegane przez wszystkich, a przede wszystkim przez rodziców. Warsztaty odbyły się w miłej atmosferze, a rodzice mieli okazję na wymianę doświadczeń oraz praktycznych rad dotyczących wychowania dzieci.
  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, pozytywne nastawienie oraz mówimy do zobaczenia na kolejnych warsztatach w Centrum In Corpore. Szczegóły już niedługo!

 • Akademia Umiejętności MED-EL

  W sobotę 8 kwietnia w In Corpore w Katowicach w ramach Akademii Umiejętności MED-EL w Polsce odbyły się warsztaty, w których udział wzięli terapeuci pracujący we wszystkich trzech filiach Centrum In Corpore. Tematyka szkolenia obejmowała specyfikę pracy z dzieckiem z implantem słuchowym. Warsztaty poprowadziły: Katarzyna Golędzinowska z firmy MED-EL, Katarzyna Rychetsky - National Director For Poland metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena – IAS i terapeutka Bilateralnej Integracji oraz Małgorzata Zdeb, surdopedagog.

 • Konsultacje u prof. Krzysztofa Morawskiego

  Informujemy, że 12 maja odbędą się kolejne konsultacje u prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Morawskiego, specjalisty otolaryngologa, audiologa, foniatry, wybitnego implantologa.

  Zapisy prowadzi sekretariat Centrum w Katowicach.