Częstochowa

 • Zespół koordynatorski 10 kwietnia 2018

  10 kwietnia na naszym cotygodniowym zespole koordynatorskim mieliśmy przyjemność gościć panią Ewę Nessmann, Radcę Prawnego, i panią Katrzynę Grewińską, Prezesa Fundacji Inicjatyw Społecznych Stref Działania.

 • Spotkanie Świąteczne w In Corpore

  30 kwietnia w Centrum In Corpore w Katowicach odbyło sie spotkanie świąteczne. W niedużym, ale za to doborowym gronie część zespółu In Corpore z Katowic i Dąbrowy Górniczej spędziła ze sobą piątkowe przedpołudnie. Mieliśmy możliwość w ciszy i spokoju posiedzieć ze soba, porozmawiać i spróbować przyniesionych pyszności. Show skradła jednak dwójka dzieci naszych pracowników, które dokazywały, wnosząc w ten czas mnóstwo radości.

 • Zespół koordynatorski w Częstochowie

  27 marca nasz cotygodniowy zespół koordynatorski odbył się w częstochowskiej filii In Corpore. Rozmowy odbywały się w prawdziwie świątecznej atmosferze, przy stole zastawionym iście po krolewsku (przy okazji okazało się, że pani Ania z sekretariatu In Corpore w Częstochowie to kobieta wielu talentów, w tym także kulinarnych).

 • Konferencja "Kobieta Charyzmatyczna" 2018

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji "Kobieta Charyzmatyczna", która odbyła się 20 marca w Konstancinie-Jeziornie. Zdjęcia oraz relację znaleźć można na stronie Fundacji In Corpore.

 • Dzień Otwarty w In Corpore w Częstochowie

  17 marca podczas Dnia Otwartego mieliśmy przyjemność gościć w naszym Centrum 58 dzieci wraz z rodzicami na bezpłatnych konsultacjach.
  Specjaliści z zakresu neurologopedii, logopedii, psychologii, pedagogiki, fizjoterapii i integracji sensorycznej profesjonalnie oceniali funkcjonowanie dzieciaków i starali się wskazać rodzicom właściwą drogę postępowania diagnostyczno – terapeutycznego, aby w jak najszybszy i najlepszy sposób zniwelować nieprawidłowości w poszczególnych sferach rozwojowych.
  Ponadto rodzice mogli uzyskać informacje, w jakich przypadkach zasadne jest zastosowanie innowacyjnych metod, takich jak terapia metodą Tomatisa, Biofeedback czy elektrostymulacja.
  Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 • Elektrostymulacja – metoda wspomagająca terapię logopedyczną

  elektrostymulacjaElektrostymulacja jest zabiegiem wspomagającym terapię logopedyczną oraz leczenie ortodontyczne. 

  To metoda pobudzająca i pozwalająca wzmocnić uszkodzone lub osłabione mięśnie.
  Dzięki przepływowi prądu o niskim natężeniu usprawniane są funkcje podniebienia miękkiego, języka i warg. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny.

  Wskazania do elektrostymulacji:
  zielony opóźniony rozwój mowy,
  zielony mowa nosowa,
  zielony afazja,
  zielony mózgowe porażenie dziecięce,
  zielony rozszczep podniebienia.

  Elektrostymulacja od lat z powodzeniem jest stosowana w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Zabieg trwa około 15 minut. Najwyższą skuteczność pacjent osiąga poddając się serii 10 zabiegów.

  Zapraszamy!

 • Arteterapia w In Corpore

  Arteterapia jest jedną z bardziej przyjaznych form terapii. W życzliwej atmosferze podczas pracy twórczej dziecko niemal nie dostrzega procesu terapeutycznego. 

  Aktywność plastyczna wspiera rozwój małej motoryki, pozwala doskonalić grafomotorykę szczególnie potrzebną dla umiejętności sprawnego i poprawnego kreślenia liter.

  Czytaj więcej...

 • Badanie EEG/QEEG

  Czy wiesz, że…
  …przepływ ładunków elektrycznych odgrywa kluczową rolę w pracy mózgu?

  Niewielka część tego prądu „przebija” się przez warstwy chroniące mózgi łącząc się na skórze głowy daje w sumie elektryczne zero. Jednak umieszczając na głowie odpowiednie elektrody możemy owe prądy zmierzyć, a nawet zobaczyć kształt tworzonych przez nie fal. Takie badanie nazywamy EEG (elektroencefalografią).

  Czytaj więcej...

 • Zespół koordynatorski w Dąbrowie Górniczej

  23 stycznia, jak w każdy wtorek, odbył się zespół koordynatorski In Corpore. Tym razem spotkanie miało miejsce w Centrum w Dąbrowie Górniczej. Połączne siły trzech filii debatowały nad ważnymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania naszego Centrum, zwłaszcza że nowy rok to również nowe ustalenia i nowe plany na przyszłość. Okazuje się, że nad stołem zastawionym ciastkami dyskusje są łatwiejsze - a już na pewno przyjemniejsze. :)
  Zespół obejrzał także efekty niedawnego remontu oraz sprzątania gabinetów w In Corpore w Dąbrowie Górniczej i komisyjnie uznał, że jest pięknie!

 • Magnetostymulacja w In Corpore

  Nowa metoda terapeutyczna w Centrum In Corpore w Częstochowie!

  Magnetostymulacja jest to nieinwazyjna forma terapii, polegająca na oddziaływaniu na komórki organizmu polem magnetycznym o niewielkiej wartości indukcji. Jak pokazują badania naukowe, magnetostymulacja reguluje procesy międzykomórkowe prowadzące do regeneracji organizmu. Jest formą terapii stosowaną przez najlepsze kliniki na świecie, w tym słynną Mayo Clinic w USA.

  Czytaj więcej...

 • Dyrektor firmy Neurotech Solutions w In Corpore

  Eran Sandel18 stycznia Centrum In Corpore odwiedził Eran Sandel z Izraela, Dyrektor firmy Neurotech Solutions, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem testu MOXO, obiektywnego i wiarygodnego narzędzia wspierającego diagnozę ADHD.

  Eran Sandel będzie prowadził szkolenia w naszym Centrum, wyraził również chęć wzięcia udziału w studiach podyplomowych, które mamy nadzieję rozpocząć już w marcu. W planach jest udostępnienie testu MOXO studentom, którzy w trzecim semestrze w ramach zaliczenia przedmiotu 'Innowacyjne metody pracy i terapii' mieliby wykonać ten test czterokrotnie.

  Więcej na temat testu MOXO.

 • Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne

  Zapraszamy na konsultacje ortoptyczne, które odbędą się 17 lutego 2018 r. w Centrum In Corpore w Katowicach.
  Prowadzący: Martin Rychetsky - ortoptysta, terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce, trener i terapeuta metody bilateralnej integracji, superwizor metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista Autyzmu (Niemcy 2014).

  Czytaj więcej...

 • Zimowe Półkolonie Terapeutyczne w In Corpore w Częstochowie

  Zapraszamy na Zimowe Półkolonie Terapeutyczne, które odbędą się w terminie 29 stycznia - 9 lutego 2018 r.

  Czytaj więcej...

 • Spotkanie Świąteczne 2017

  22 grudnia w Katowicach odbyło się świąteczne spotkanie pracowników i przyjaciół Centrum oraz Fundacji In Corpore. Rozpoczynając spotkanie Iwona Sosnowska-Wieczorek podsumowała wydarzenia Centrum i Fundacji w 2017 roku, przedstawiła również plany poszerzenia działalności.
  Następnie w odświętnej atmosferze, przy dźwiękach świątecznej muzyki i przy pysznym jedzeniu wszyscy mogli poznać się z nieco innej strony niż na co dzień, a także porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą (co, nie ukrywajmy, dla wielu z nas było trudne ;)).

  Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a ponieważ świąteczne spotkania w In Corpore stały się już tradycją - do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Podziękowania

  Dziękuję mojej InCorporowej Rodzince za cudowny prezent. Nie mogłabym życzyć sobie wspanialszych Przyjaciół.
  Iwona Sosnowska-Wieczorek

  P.S. Do Św. Mikołaja: Zadanie wykonane z największą starannością. :)

 • Dziękujemy za życzenia!

  Dziękujemy za życzenia świąteczne. My również składamy wszystkim życzenia - niech te Święta wniosą do Waszych serc radość i pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

 • Poszukujemy terapeuty integracji sensorycznej

  Centrum In Corpore w Częstochowie poszukuje terapeuty integracji sensorycznej.Wymagane doświadczenie w pracy z dziećmi.

  CV proszę przesyłać na adres czestochowa@centrumincorpore.pl.

 • Podziękowania dla sponsorów - pomocników Mikołaja

  Centrum In Corpore w Częstochowie składa serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom:
  zielony firmie Halim, która ufundowała zestawy artykułów szkolnych,
  zielony firmie ActiveMed, która ufundowała cukierki i drewniane bombki.

  Dzięki Państwa hojności nasi podopieczni mieli udaną, radosną i pełną zabawy imprezę mikołajkową.

   

 • Mikołaj w In Corpore w Częstochowie

  6 grudnia Centrum In Corpore w Częstochowie odwiedził Mikołaj.

  Czytaj więcej...

 • Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju w In Corpore

  W ramach Międzynarodowego Dnia Wcześniaka 18 listopada w Centrum In Corpore w Katowicach, Częstochowie oraz Dąbrowie Górniczej odbyły się bezpłatne konsultacje ze specjalistami: logopedami, fizjoterapeutami, psychologami i pedagogami. Dzieci, które odwiedziły nas tego dnia, mogły również skorzystać z konsultacji lekarskiej i badań słuchu. W sumie przebadaliśmy 66 dzieci! Część z nich będzie potrzebowała wsparcia terapeutycznego - i tym dzieciom zaproponowaliśmy realizację wczesnego wspomagania rozwoju. Jak to się odbywa?

  Czytaj więcej...