Częstochowa

 • Dzień Wcześniaka 2017 w In Corpore w Częstochowie

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka 18 listopada w Centrum In Corpore w Częstochowie zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje ze specjalistami.

  Czytaj więcej...

 • Promocja testu MOXO

  Z przyjemnością informujemy, że do końca roku 2017 oferujemy przeprowadzenie testu MOXO w cenie 250 zł 150 zł!

  Zapisy w sekretariacie. 

 • Szukamy pomocników Mikołaja!

  Zwracamy się z prośbą o wsparcie produktowe i/lub finansowe w przygotowaniu podarunków dla podopiecznych Fundacji oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej z okazji Mikołajków 2017. Chcemy, żeby każde dziecko dostało od Mikołaja upominek.
  Jeżeli chcesz zostać pomocnikiem Mikołaja, zgłoś się do nas, nr tel: 661-026-262.

  W imieniu dzieciaków dziękujemy!

 • Podziękowania

  Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dyluś za dotychczasową owocną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji In Corpore oraz Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

  Zarząd i pracownicy

 • Dołącz do zespołu In Corpore w Częstochowie

  Centrum In Corpore filia w Częstochowie poszukuje osób do pracy:
  zielony terapeuty integracji sensorycznej,
  zielony logopedy,
  zielony neurologopedy,
  zielony pedagoga,
  zielony psychologa,
  zielony fizjoterapeuty.
  Wymagane doświadczenie w pracy z dziećmi.
  CV proszę przesyłać na adres czestochowa@centrumincorpore.pl.

 • Kampania społeczna "Od ucha do ucha" w mediach

  Celem kampanii społecznej "Od ucha do ucha", które została przygotowana przez Fundację In Corpore, jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące zaburzeń słuchu. Zarówno kampania, jak i zorganizowany w ramach niej Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkją słuchu", wywołały odzew w mediach. Zapraszamy do czytania artykułów i obejrzenia filmu z relacją z Kongresu na stronie Fundacji.

 • Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu" już za nami

  Zapraszamy do przeczytania relacji z zorganizowanego przez Fundację In Corpore Kongresu "Dziecko z dysfunkcją słuchu".

  Zachęcamy również do obejrzenia obejrzenia reportażu "Aktualności" TVP Katowice na temat problemów ze słuchem i Kongresu.
  (materiał rozpoczyna się o około 7:40 minuty nagrania)

 • Zakończenie Family Camp

  Drugi turnus Family Camp już za nami. Na zakończenie starsze dzieciaki przygotowały występ wokalno-taneczny, do którego rekwziyty przygotowywały przez cały czas trwania turusu. Wszyscy zaangażowali się na 100%, występ udał się znakomicie i chwytał za serce. Dlatego też niejeden rodzic i niejeden terapeuta uronił łezkę. Na pamiątkę wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz gadżety od In Corpore i Medela.
  Wielu rodziców mówiło, że nie wybraża sobie, żeby nie przyjechać za rok.
  A zatem do zobaczenia w Kobielowie!

 • Family Camp w Korbielowie

  Rozpoczął się drugi w tym roku Family Camp, turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi, organizowany przez Fundację In Corpore wspólnie z firmą Medel. Dzieci korzystają z zajęć z logopedą, pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą, a także z arteterapii, z zajęć integracji bilateralnej i na basenie.

 • Dogoterapia w In Corpore w Częstochowie

  Centrum In Corpore w Częstochowie zaprasza dzieci na zajęcia dogoterapeutyczne. Więcej informacji w sekretariacie Centrum.

 • Zakończył się Family Camp w Korbielowie

  W czerwcu 2017 w Korbielowie kolejny już raz odbył się Family Camp - turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi. Turnus został zorganizowany przez In Corpore oraz firmę Med-el, trwał aż dwa tygodnie. Uczestniczyli w nim terapeuci z trzech filii In Corpore - z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

  Czytaj więcej...

 • Kobiety Charyzmatyczne w Centrum In Corpore

  W dniach 12-13 czerwca na Śląsku odbyło się spotkanie Laureatek oraz Członkiń Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna”. Celem tego wydarzenia było ustalenie strategii wspólnych działań oraz integracja środowiska Kobiet Charyzmatycznych.
  13 czerwca Panie gościły w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach.

  Czytaj więcej...

 • Terapia logopedyczna wspomagana metodą Forbrain®

  Centrum In Corpore w Częstochowie zaprasza na terapię logopedyczną wspomaganą metodą Forbrain®.
  W okresie wakacyjnym cena promocyjna 80 zł/1h.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Rodziny w Częstochowie

  9 czerwca w Centrum In Corpore w Częstochowie zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych i ich bliskich Dzień Rodziny.

  Czytaj więcej...

 • Artykuł w magazynie "Place"

  place okladkaGorąco zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w magazynie "Place". W udzielonym wywiadzie dr Iwona Sosnowska-Wieczorek opowiada o tym, jak uzyskać równowagę ciała i ducha w dzisiejszym przepełnionym nadmiarem bodźców świecie. Artykuł dostępny jest w wersji papierowej czasopisma, jak również w internecie na stronie magazynplace.pl ("Przebodźcowani").

 • Zapraszamy na Międzynarodowy Kongres "Dziecko z dysfunkcją słuchu"

  Fundacja In Corpore zaprasza na Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu. Implikacje teoretyczne i praktyczne". Kongres odbędzie się w dniach 28-29 września 2017. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25). Program Kongresu znajdą Państwo
  na stronie Fundacji.

 • Zespół koordynatorski w Częstochowie

  We wtorek, 30 maja, cotygodniowe spotkanie koordynatorów odbyło się w filii In Corpore w Częstochowie. W trakcie pracowitego spotkania poruszono m.in. temat współpracy In Corpore z  lekarzami. Pediatra niejednokrotnie jest pierwszą osobą, która zauważa nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Dzięki szybkiej reakcji lekarza i wielospecjalistycznej diagnostyce przeprowadzonej w naszym ośrodku procedura wydawania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju może być znacznie szybsza, dzieki czemu dzieci szybciej uzyskają fachową pomoc i terapię.

 • Dzień Rodziny w In Corpore w Częstochowie

  dzien rodziny czestochowaCentrum In Corpore w Częstochowie zaprasza wszystkich podopiecznych wraz z bliskimi na Dzień Rodziny,
  który odbędzie się 9 czerwca 2017 r. od godziny 16:00.
  zielony 16:00-18:00 Na najmłodszych czekać będą magiczne chwile i niesamowite niespodzianki, m.in.: balonowe tańce, dekorowanie słodkości, zagadki i konkursy z nagrodami,
  zielony 16:00-16:30 Aktywna stopa – zajęcia z fizjoterapeutą dla Rodziców,
  zielony 16:30-17:00 Strefa relaksu dla Rodziców,
  zielony 17:00-18:00 Wykład dr Pawła Borkowskiego dla Rodziców „Przyczyny zaburzeń czynności poznawczych wieku dojrzałego”.

  Zapraszamy! Zapisy w recepcji.

 • Konsultacje ortopedyczne u prof. Sławomira Sneli

  28 i 29 lipca w Centrum In Corpore w Katowicach odbędą się konsultacje prof. Sławomira Sneli, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej.
  Zapisy w sekretariacie, tel. 664 300 069.

 • Zdrowe jelita a dobry nastrój

  Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu Bakterie dyktują nastrój, dotyczącego wpływu bakterii żyjących w jelitach na funkcjonowanie mózgu. Okazuje się, że mają one wpływ także na nasz nastrój, a podawanie "dobrych" bakterii wspiera leczenie depresji! 
  Jeżeli i Państwo chcieliby sprawdzić zdrowie jelit i poprawić swoje samopoczucie, zachęcamy do konsultacji u dr Danieli Kurczabińskiej-Luboń. Zapisy prowadzi sekretariat Centrum In Corpore.