Częstochowa

 • Zakończenie Family Camp

  Drugi turnus Family Camp już za nami. Na zakończenie starsze dzieciaki przygotowały występ wokalno-taneczny, do którego rekwziyty przygotowywały przez cały czas trwania turusu. Wszyscy zaangażowali się na 100%, występ udał się znakomicie i chwytał za serce. Dlatego też niejeden rodzic i niejeden terapeuta uronił łezkę. Na pamiątkę wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz gadżety od In Corpore i Medela.
  Wielu rodziców mówiło, że nie wybraża sobie, żeby nie przyjechać za rok.
  A zatem do zobaczenia w Kobielowie!

 • Family Camp w Korbielowie

  Rozpoczął się drugi w tym roku Family Camp, turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi, organizowany przez Fundację In Corpore wspólnie z firmą Medel. Dzieci korzystają z zajęć z logopedą, pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą, a także z arteterapii, z zajęć integracji bilateralnej i na basenie.

 • Dogoterapia w In Corpore w Częstochowie

  Centrum In Corpore w Częstochowie zaprasza dzieci na zajęcia dogoterapeutyczne. Więcej informacji w sekretariacie Centrum.

 • Zakończył się Family Camp w Korbielowie

  W czerwcu 2017 w Korbielowie kolejny już raz odbył się Family Camp - turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi. Turnus został zorganizowany przez In Corpore oraz firmę Med-el, trwał aż dwa tygodnie. Uczestniczyli w nim terapeuci z trzech filii In Corpore - z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

  Czytaj więcej...

 • Kobiety Charyzmatyczne w Centrum In Corpore

  W dniach 12-13 czerwca na Śląsku odbyło się spotkanie Laureatek oraz Członkiń Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna”. Celem tego wydarzenia było ustalenie strategii wspólnych działań oraz integracja środowiska Kobiet Charyzmatycznych.
  13 czerwca Panie gościły w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach.

  Czytaj więcej...

 • Terapia logopedyczna wspomagana metodą Forbrain®

  Centrum In Corpore w Częstochowie zaprasza na terapię logopedyczną wspomaganą metodą Forbrain®.
  W okresie wakacyjnym cena promocyjna 80 zł/1h.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Rodziny w Częstochowie

  9 czerwca w Centrum In Corpore w Częstochowie zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych i ich bliskich Dzień Rodziny.

  Czytaj więcej...

 • Artykuł w magazynie "Place"

  place okladkaGorąco zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w magazynie "Place". W udzielonym wywiadzie dr Iwona Sosnowska-Wieczorek opowiada o tym, jak uzyskać równowagę ciała i ducha w dzisiejszym przepełnionym nadmiarem bodźców świecie. Artykuł dostępny jest w wersji papierowej czasopisma, jak również w internecie na stronie magazynplace.pl ("Przebodźcowani").

 • Zapraszamy na Międzynarodowy Kongres "Dziecko z dysfunkcją słuchu"

  Fundacja In Corpore zaprasza na Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny "Dziecko z dysfunkcją słuchu. Implikacje teoretyczne i praktyczne". Kongres odbędzie się w dniach 28-29 września 2017. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25). Program Kongresu znajdą Państwo
  na stronie Fundacji.

 • Zespół koordynatorski w Częstochowie

  We wtorek, 30 maja, cotygodniowe spotkanie koordynatorów odbyło się w filii In Corpore w Częstochowie. W trakcie pracowitego spotkania poruszono m.in. temat współpracy In Corpore z  lekarzami. Pediatra niejednokrotnie jest pierwszą osobą, która zauważa nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Dzięki szybkiej reakcji lekarza i wielospecjalistycznej diagnostyce przeprowadzonej w naszym ośrodku procedura wydawania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju może być znacznie szybsza, dzieki czemu dzieci szybciej uzyskają fachową pomoc i terapię.

 • Dzień Rodziny w In Corpore w Częstochowie

  dzien rodziny czestochowaCentrum In Corpore w Częstochowie zaprasza wszystkich podopiecznych wraz z bliskimi na Dzień Rodziny,
  który odbędzie się 9 czerwca 2017 r. od godziny 16:00.
  zielony 16:00-18:00 Na najmłodszych czekać będą magiczne chwile i niesamowite niespodzianki, m.in.: balonowe tańce, dekorowanie słodkości, zagadki i konkursy z nagrodami,
  zielony 16:00-16:30 Aktywna stopa – zajęcia z fizjoterapeutą dla Rodziców,
  zielony 16:30-17:00 Strefa relaksu dla Rodziców,
  zielony 17:00-18:00 Wykład dr Pawła Borkowskiego dla Rodziców „Przyczyny zaburzeń czynności poznawczych wieku dojrzałego”.

  Zapraszamy! Zapisy w recepcji.

 • Konsultacje ortopedyczne u prof. Sławomira Sneli

  28 i 29 lipca w Centrum In Corpore w Katowicach odbędą się konsultacje prof. Sławomira Sneli, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej.
  Zapisy w sekretariacie, tel. 664 300 069.

 • Zdrowe jelita a dobry nastrój

  Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu Bakterie dyktują nastrój, dotyczącego wpływu bakterii żyjących w jelitach na funkcjonowanie mózgu. Okazuje się, że mają one wpływ także na nasz nastrój, a podawanie "dobrych" bakterii wspiera leczenie depresji! 
  Jeżeli i Państwo chcieliby sprawdzić zdrowie jelit i poprawić swoje samopoczucie, zachęcamy do konsultacji u dr Danieli Kurczabińskiej-Luboń. Zapisy prowadzi sekretariat Centrum In Corpore.

 • Specjalista rehabilitacji medycznej w In Corpore w Częstochowie

  Z przyjemnością informujemy, że Centrum In Corpore w Częstochowie rozpoczyna współpracę ze specjalistą rehabilitacji medycznej,
  lek. med. Małgorzatą Starczewską-Krawczyk. Pani Doktor przyjmuje juz od maja, koszt wizyty to 90 zł.
  Zapisy w sekretariacie Centrum w Częstochowie. Zapraszamy!

 • "Roczek" In Corpore w Dąbrowie

  11 kwietnia, we wtorek, cotygodniowe spotkanie koordynatorów odbyło się w In Corpore w Dąbrowie Górniczej. Przy okazji mieliśmy możliwość świętowania rocznicy przenosin tej filii In Corpore na ul. Skibińskiego. Wytężoną pracę koordynatorów osłodził więc tort z obowiązkowym napisem.

 • Akademia Umiejętności MED-EL

  W sobotę 8 kwietnia w In Corpore w Katowicach w ramach Akademii Umiejętności MED-EL w Polsce odbyły się warsztaty, w których udział wzięli terapeuci pracujący we wszystkich trzech filiach Centrum In Corpore. Tematyka szkolenia obejmowała specyfikę pracy z dzieckiem z implantem słuchowym. Warsztaty poprowadziły: Katarzyna Golędzinowska z firmy MED-EL, Katarzyna Rychetsky - National Director For Poland metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena – IAS i terapeutka Bilateralnej Integracji oraz Małgorzata Zdeb, surdopedagog.

 • Dr Daniela Kurczabińska-Luboń w In Corpore w Częstochowie

  29. marca w Centrum In Corpore  w Częstochowie gościła dr n. med. Daniela Kurczabińska-Luboń - specjalista  z zakresu  medycyny zapobiegawczej, przeciwstarzeniowej i mikroodżywiania oraz specjalista w dziedzinie anestezjologia i intensywna terapia. Pani Doktor konsultowała podopiecznych In Corpore oraz wygłosiła wykład „Jelita drugi mózg”, który cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i terapeutów.

 • Koordynowana opieka nad matką i dzieckiem już od pierwszych tygodni ciąży

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Katowice na temat programu Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży. W nagraniu udział wzięli: dr Iwona Sosnowska-Wieczorek, dyrektor Centrum In Corpore, oraz dr Jarosław Wieczorek, dyrektor zaprzyjaźnionego z In Corpore szpitala ginekologiczno-położniczego Łubinowa 3 w Katowicach.
  Nagrania można posłuchać na stronie Radia Katowice.

 • Powitanie Wiosny w In Corpore w Częstochowie

  21 marca w Centrum In Corpore w Częstochowie miało miejsce radosne powitanie Wiosny.
  Dzieci, które skorzstały z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy, plotły wianki i ozdabiały Marzannę. Uśmiechem i dobrą zabawą rozprawiły się z Zimą!

 • Szkolenie KORP dla pracowników In Corpore

  19 marca w In Corpore w Katowicach odbyło się szkolenie uprawniające do korzystania z narzędzia KORP - Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego. Obecnie KORP jest dostępny w każdej filii In Corpore, przeszkolonych zostało około 40 pracowników Centrum z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

  Czytaj więcej...