right konf podsumowanie

 

 


right projekty

em oduchadoucha logo

 

 

Żyjemy w coraz głośniejszym świecie. Już co 3. osoba odczuwa dyskomfort z powodu nadmiernego hałasu. Naszym nadrzędnym celem jest promocja zdrowia i powszechna edukacja w zakresie występowania ryzyka zaburzeń słuchu i wynikających z nich zagrożeń.
Zwracamy uwagę ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediów na problem hałasu w dużych miastach i uświadamiamy, jak szkodliwy wpływ ma on na nasze zdrowie. 

 

 

W ramach kampanii społecznej organizujemy nieodpłatne wykłady i konferencje,  w tym I Międzynarodowy Kongres Naukowo-Metodyczny, a także bezpłatne badania słuchu, konsultacje i wiele innych. Skupiamy się na budowaniu świadomości zbiorowej oraz poprawie jakości życia osób niedosłyszących.

 

em halas

Większość z nas w ogóIe nie poddaje się profilaktycznym badaniom słuchu. Niedosłuch, to najbardziej ignorowana choroba cywilizacyjna. Szacuje się, że chorobami słuchu może być zagrożonych nawet 4 miliony mieszkańców naszego kraju. Powód? Hałas, który nam towarzyszy codziennie – na ulicy, w samochodzie, w tramwaju, w szkole, w miejscu pracy, podczas weekendowych wizyt w dyskotekach czy na koncertach, ale także ten, który serwujemy sobie sami – słuchając muzyki przez wewnątrzuszne słuchawki.

Słuch nie łamie sią jak noga – nagle, w jednej chwili.
Do jego utraty dochodzi powoli, na przestrzeni lat, a skutki niedosłuchu ujawniają się stopniowo. Dlatego właśnie cykliczne badania są tak ważne.