W ramach Międzynarodowego Dnia Wcześniaka 18 listopada w Centrum In Corpore w Katowicach, Częstochowie oraz Dąbrowie Górniczej odbyły się bezpłatne konsultacje ze specjalistami: logopedami, fizjoterapeutami, psychologami i pedagogami. Dzieci, które odwiedziły nas tego dnia, mogły również skorzystać z konsultacji lekarskiej i badań słuchu. W sumie przebadaliśmy 66 dzieci! Część z nich będzie potrzebowała wsparcia terapeutycznego - i tym dzieciom zaproponowaliśmy realizację wczesnego wspomagania rozwoju. Jak to się odbywa?

Aby móc korzystać z programu wczesnego wspomagania rozwoju, a tym samym zapewnić dziecku nieodpłatną, wielospecjalistyczną pomoc terapeutyczną, rodzice muszą udać się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w swoim miejscu zamieszkania (bądź w miejscu, gdzie dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej) i złożyć wniosek o wydanie tejże opinii. Do wniosku dołączają wyniki diagnoz, przeprowadzonych w In Corpore. Żeby usprawnić cały proces i pomóc rodzicom odnaleźć się w gąszczu związanych z tym spraw i dokumentów, każde dziecko ma swojego koordynatora, do którego rodzic może zadzwonić, jeśli potrzebuje pomocy.

Po rozpatrzeniu wniosku przez macierzystą Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dziecka, wydaniu opinii i zadeklarowaniu realizacji WWR w naszej placówce, bezzwłocznie zaczynamy zajęcia w In Corpore! :)

A dlaczego warto u nas realizować Wczesne Wspomaganie Rozwoju? Niech wypowiedzą się Rodzice naszych podopiecznych:

zielony Wspaniale miejsce,wspaniali Terapeuci.Polecamy z reka na sercu.

zielony Tesknimy za Wami. W szczegolnosci za Pania Aneta Gutowska i Pania Sandra Sitek - pelen profesjonalizm, najwspanialsze Terapeutki na naszej drodze.

zielony My jestesmy zadowoleni ,syn z miłą chęcią chodzi profesjonalne podjecie do dzieci:)) Polecam każdemu !!!

zielony Uczęszczamy na zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju oraz rehabilitacji słuchu i mowy a oprócz tego mamy dodatkowe zajęcia. jestem bardzo zadowolona z obsługi jak i specjalistów. Panie naprawdę mają podejście do dzieci i zawsze służą pomocą.

zielony  My też od niedawna uczęszczamy z Dzieckiem i jesteśmy bardzo zadowoleni Przemiłe Panie tam pracują i służą Pomocą . Odpowiadają na każde zadane pytanie Polecam ...

zielony Polecam, świetni specjaliści którzy nie tylko wykonują swoje obowiązki ale rownież uczą nas,rodziców, jak każdy etap rozwoju dziecka jest ważny.

zielony Moje dzieci uwielbiają In Corpore są tam fantastyczni Logopedzi Psycholodzy oraz Fizjoterapeuci . Jestem bardzo zadowolona że właśnie tam jeździmy

zielony  ogólnie panuje miła atmosfera personel zawsze uśmiechnięty a przede wszystkim nasze dzieci są w bardzo dobrych rękach. Wspaniałe wsparcie. Dziękujemy i polecamy

zielony Super miejse mila atmosfera i super terapeuci

zielony Nasz syn uwielbia swoje zajęcia szczególnie z panią Martą - bajka o liskach, sowach a przede wszystkim wspaniałe podejście i pozytywne wsparcie . Dziękujemy i dajemy 6.

zielony Super profesjonalisci majacy napraede duze doswiasczenie wiedze ww tym co robia Corka uwielbia tam spedzac czas

zielony  Miło, profesjonalne, specjaliści na wysokim poziomie z ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną :D mający prawdziwy dar i ogromne serce dla naszych dzieciaków.

(źródło: Facebook)

Czytaj więcej na temat Wczesnego Wspomagania Rozwoju