Z przyjemnością informujemy, że dzieci będące pod opieką Centrum w Częstochowie, realizujące program Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Rehabilitacji Słuchu i Mowy lub Rehabilitacji Wieku Rozwojowego mogły w listopadzie i grudniu skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem.

Mgr Łukasz Dudek jest dietetykiem, ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Celem jego pracy jest tworzenie diet, propagowanie zdrowego stylu odżywiania oraz edukacja żywieniowa dzieci i dorosłych – zwłaszcza kobiet w ciąży i karmiących. Dietetyka jest jego pasją od lat, swoją wiedzę opiera na źródłach naukowych, a w pracę wkłada maksimum zaangażowania.
W In Corpore w Częstochowie z możliwości uzyskania porady dietetyka skorzystało w sumie piętnaścioro dzieci. W czasie konsultacji dietetyk pomagał dobrać odpowiednią dietę i stworzyć jadłospisy ustalone dla każdego indywidualnie na podstawie wywiadu żywieniowego. Wywiad uwzględniał choroby, zażywane leki oraz preferencje i nawyki danej osoby. W przypadku dzieci ważne jest takie zaplanowanie jadłospisu, żeby przemycić wartościowe produkty w lubianej przez dziecko formie.

Dbanie o prawidłową dietę i dobrą jakość kupowanych produktów staje się podwójnie ważne, kiedy przygotowujemy posiłki dla dzieci, ponieważ po pierwsze, musimy dbać o dostarczenie odpowiednich substancji w odpowiednich ilościach, żeby mogły się prawidłowo rozwijać, a po drugie, kształtujemy w nich nawyki żywieniowe, które zostaną z nimi przez całe życie.
Warto więc od najwcześniejszych lat zadbać o prawidłową dietę naszych dzieci – to najcenniejsze i najprostsze, co możemy im dać. Dlatego bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi Dudkowi za zaangażowanie i cheć podzielenia się swoją wiedzą z naszymi podopiecznymi i ich rodzicami.