Katowice

 • Terapia słuchowa Forbrain w domu

  terapia forbrain

 • Konsultacje telefoniczne i online

  Serdecznie zapraszamy na nieodpłatne, wielospecjalistyczne konsultacje telefoniczne i online dla dzieci i młodzieży 0-18 r.ż.

  Już w najbliższą sobotę 04.04.2020r w godz. 11:00-14:00oraz w czwartek 09.04.2020r w godz. 15:00-17:00.

  konsultacje online

 • Przerwa świąteczno - noworoczna

  Centrum In Corpore będzie nieczynne w dniach 20.12.2019 do 06.01.2020. Serdecznie zapraszamy w nowym roku.

 • Zapraszamy na konferencję: Szkoła świadomego rodzicielstwa w In Corpore

  Konferencja Szkoła świadomego rodzicielstwa w In Corpore odbędzie 29.11.2019 w Personalnym Centrum Rozwoju, Ul. Bażantów 2 Katowice.

  Konferencja organizowana w ramach projektu Świadome rodzicielstwo to przyszłość zdrowego społeczeństwa.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Wigilia 2018

  Tradycji stało się za dość, jak co roku - wyczekiwana Wiglia Rodziny In Corpore. Tym razem postanowiliśmy zrobić jeszcze coś dobrego dla Innych. Świąteczna atmosferę wykorzystalismy do zebrania pieniędzy do puszki na potrzeby Domu Aniołów Stróżów.Wszystkim, którzy dołączyli się do tego dobro-czynienia dziękujemy!

 • DZIEŃ OTWARTY W APO STOMATOLOGII

  Jeśli w 2019 roku postanowiłeś zadbać o zęby APO Stomatologia pomoże Ci zrealizować ten plan!
  Już 12 stycznia 2019 (sobota) w godzinach 9.00-14.00 – zapraszamy na Dzień Otwarty!
  Tego dnia w programie bezpłatnie m.in.: konsultacje stomatologiczne i  ortodontyczne z Invisalign.

  Prosimy o zapisy pod numerem telefonu: 882 760 958.

  Wydarzenie na Facebooku

 • Konsultacje ortopedyczne u prof. Sławomira Sneli

  Serdecznie zapraszamy na kolejne konsultacje u profesora Sławomira Sneli, które odbędą się 12 stycznia 2019 r.

  Prof. dr hab. Sławomir Snela jest cenionym specjalistą w dziedzinie ortopedii dziecięcej, uczestnikiem zagranicznych stażów i wielu konferencji naukowych z dziedziny ortopedii dziecięcej.

  Zapisy w sekretariacie Centrum In Corpore w Katowicach

 • "Bilans zdrowia" z In Corpore na temat ADHD

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu TVP Katowice "Bilans zdrowia" na temat ADHD, w którym gościem redaktr Marianny Dufek była dr Katarzyna Wojaczyńska-Stanek, na co dzień współpracująca z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

 • Mikołaj w In Corpore w Katowicach

  6 grudnia Centrum In Corpore w Katowicach od rana przygotowywało się na przybycie Mikołaja. Dzieci czekały na niego, bawiąc się w masach plastycznych, skacząc na poduchach i przygotowując ozdoby świąteczne. Po godzinie zabawy, kiedy Mikołaja wciąż jeszcze nie było, niektórzy - o zgrozo! - zaczęli powątpiewać w jego istnienie... W końcu przyjechał, może nieco spóźniony (ach, te korki w Piotrowicach), ale dziarski i gotowy na rozdanie prezentów. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja podarunek i mogło sobie z nim zrobić zdjęcie. Mikołaj był bardzo szczęśliwy, bo dostał od niektórych dzieciaków laurki, mógł także posłuchać wierszyków i piosenek.

 • Rozpoczynamy współpracę z lek. med. Joanną Kukier, specjalistą rehabilitacji medycznej

  Z przyjemnością informujemy, że współpracę z nami rozpoczyna lek. med. Joanna Kukier, specjalista rehabilitacji medycznej.
  Pani Doktor w swojej pracy uwagę poświęca problemom dzieci - szczególnie tych najmłodszych - ponieważ jako lekarz i matka wie, jak istotne jest jak najwcześniejsze wykrycie trudności rozwojowych i minimalizowanie ich tak, aby umożliwić dziecku możliwie najlepsze dla niego warunki rozwoju.

  Czytaj więcej...

 • Wsparcie dla maturzystów, gimnazjalistów, ósmoklasistów, studentów

  Tomatis maturaSzybka powtórka przed maturą lub innym ważnym egzaminem?
  Chcesz się nauczyć mówić po angielsku, niemiecku czy dowolnym obcym języku i szukasz sprzymierzeńca?
  Stawiasz na swoją kreatywność i chcesz ją wesprzeć?
  Zapraszamy na Tomatisa!
  Tomatis to metoda wspomagająca procesy uczenia, ułatwiająca przyswajanie materiału.
  Zadzwoń i zapytaj!

   

   

   

   

 • Na czym właściwie polega praca fizjoterapeuty?

  Na czym właściwie polega praca fizjoterapeuty? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym filmie!

 • Mikołaj w In Corpore

  2018 12 mikolajkiJuż 6 grudnia do Centrum In Corpore jak co roku zawita Mikołaj!
  Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia do wspólnej zabawy (także w ramach bezpłatnych programów - Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz Rehabilitacja Słuchu i Mowy).

  Ponieważ jak wiadomo Mikołaj uwielbia kolor czerwony, prosimy, żeby każde dziecko miało na sobie coś w tym kolorze.
  Początek imprezy o godzinie 16:00.
  Zapisy prowadzi sekretariat Centrum.

 • Dzień Wcześniaka w In Corpore w Katowicach

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka, który obchodzony jest 17 listopada, w Centrum In Corpore zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje dla małych dzielnych Wojowników. Dzięki sfinansowaniu akcji przez Fundację In Corpore rodzice mogli nieodpłatnie sprawdzić, czy rozwój mowy ich dzieci przebiega bez opóźnień, czy rozwój psychoruchowy maluchów jest prawidłowy, mogli także skonsultować z psychologiem oraz terapeutą integracji sensorycznej te zachowania u dzieci, które wydawały im się niepokojące.
  Maluchy mogły poczęstować się zdrową przekąską w postaci owocowych szaszłyków oraz gruszkowego jeża (chociaż tego ostatniego, zapewne z powodu jego niezwykle sympatycznej buźki, nikt nie chciał zjeść ;)).

 • Więcej innowacyjnych technologii w In Corpore

  W dniach 25-30 października br. odbyło się szkolenie EEG Biofeedback, zorganizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji In Corpore we współpracy z Instytutem EEG z Warszawy. Kurs poprowadziła dr n. med. Michaela Pakszys - pediatra, neurofizjolog, lektor EEG Biofeedback, założycielka i dyrektorka EEG Instytut, wraz ze swoim zespołem. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna zakończone były egzaminem. Wśród uczestników kursu sporą część stanowili terapeuci z In Corpore, w związku z czym już wkrótce oferta Centrum wzbogaci się o nowości Biofeedback. Póki co na wtorkowym zespole koodynatorskim odbyło się testowanie innowacyjnego sprzętu.

 • Dzień Otwarty APO Stomatologii w Personalnym Centrum Rozwoju In Corpore

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty APO Stomatologii, który odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) w Katowicach, ul. Bażantów 2
  w Personalnym Centrum Rozwoju In Corpore.

  Czytaj więcej...

 • Sprawozdanie z konferencji

  Zapraszamy do przeczytania sprawozdania z konferencji Poznaj swój potencjał - rozwiń skrzydła! na stronie Fundacji In Corpore.

 • O niedosłuchu centralnym w magazynie "Bilans zdrowia" TVP3

  Gorąco zachęcamy do obejrzenia magazynu "Bilans zdrowia" w TVP Katowice (29.10.2018.). Na zaproszenie redaktor Marianny Dufek dr Iwona Sosnowska-Wieczorek w studiu opowiada o centralnych zaburzeniach przetwarzania słuchowego. Czym jest niedosłuch centralny, jakie są objawy, jakie rokowania? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo oglądając program. Polecamy!

 • Szukamy osoby do pracy

  Centrum In Corpore w Katowicach oraz w Częstochowie zatrudni osobę w charakterze pomocy terapeutycznej.
  Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe doświadczenie, odbyć praktyki, pracować w świetnym, zgranym zespole, a przy tym zarobić dodatkowe pieniądze, skontaktuj się z nami!
  Mile widziani studenci zaocznych kierunków pedagogicznych oraz osoby mogące pracować popołudniami.
  CV proszę wysyłać na adres info@centrumincorpore.pl (Katowice)
  oraz czestochowa@centrumincorpore.pl.

 • Dzień Otwarty w Centrum In Corpore

  27 października w ramach ważnego wydarzenia, jakim była zorganizowana przez NPDN Fundacji In Corpore Konferencja Poznaj swój potencjał - rozwiń skrzydła!, w Centrum In Corpore zorganizowany został Dzień Otwarty. W sobotnie przedpołudnie na przyjęcie naszych małych i dużych Gości czekały malowanki, baloniki i kolorowe, zdrowe przekąski. Dzieci i młodzież mogli skorzystać z nieodpłatnych konsultacji psychologa, logopedy, fizjoterapeuty, terapeuty integacji sensotycznej, a także wykonać test Moxozapewniający dokładne pomiary zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności, nadruchliwości.