Badanie gotowości szkolnej

Aby dziecko z sukcesem mogło rozpocząć funkcjonowanie w nowej dla siebie rzeczywistości, musi osiągnąć odpowiedni do tej roli poziom rozwoju. Tak było przy rozpoczynaniu kariery przedszkolaka, tak jest i przy początkach edukacji szkolnej. Diagnoza gotowości szkolnej składa się z oceny rozwoju poznawczego oraz emocjonalno-społecznego. Badanie ma na celu ustalenie czy dziecko 5-, 6-letnie osiągnęło już poziom rozwoju, który pozwoli mu sprostać obowiązkom szkolnym, a także wyznaczenie obszarów, które wymagają stymulacji, by osiągnąć odpowiedni poziom dojrzałości (warunkujący powodzenie dziecka na starcie szkolnym).


W celu diagnozy gotowości szkolnej należy obowiązkowo wykonać następujące badania:

 • Badanie psychologiczne
 • Badanie pedagogiczne
 • Badanie logopedyczne

Nasi Specjaliści mogą dodatkowo zlecić wykonanie testu uwagi słuchowej.

Jeżeli dostrzegasz nieprawidłowości w rozwoju Twojego dziecka, masz wątpliwości, pytania, coś Cię niepokoi — nie zwlekaj, przyjdź!

Co mówią o nas Pacjenci?

Jakość usług oferowanych w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jest naszym priorytetem – cenimy opinię każdego Rodzica, oddającego nam swoją pociechę pod opiekę.

 • Dzieci nie traktują terapii, jako obowiązku – one przychodzą tu dla dobrej zabawy! Bonusem jest, że rehabilitacja przynosi zachwycające efekty, mimo, że początkowo nie dawano nam zbyt wielkich nadziei. Dziękujemy

  Katarzyna

  Mama Szymona

 • Po drugim etapie Tomatisa dostrzegamy poprawę koncentracji, jakości i szybkości czytania, a matematyka wręcz wskoczyła na wyższy poziom!

  Marek

  Tata Dominika

 • Córka po terapii SI jest spokojniejsza, lepiej utrzymuje równowagę. Chętniej podejmuje się zabaw ruchowych, które wcześniej były dla niej problemem. Dziękujemy

  Sylwia

  Mama Ani