Nadpobudliwość psychoruchowa

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub zaburzenie hiperkinetyczne. Grupa tych zaburzeń objawia się już w pierwszych 5. latach życia i charakteryzuje m.in.: problemami z koncentracją uwagi i pamięcią, brakiem wytrwałości w realizacji zadań wymagających zaangażowania poznawczego, tendencją do przechodzenia z jednej aktywności do drugiej bez ukończenia żadnej z nich, zdezorganizowana, słabo kontrolowana, nadmierna aktywność.


W celu diagnozy tych zaburzeń należy obowiązkowo wykonać:

 • Badanie psychologiczne

W razie potrzeby Zespół może zalecić wykonanie fakultatywnych badań neurologicznych, psychiatrycznych czy badania wspierającego diagnozę w obszarze zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności oraz nadaktywności (test MOXO), a także badań laryngologicznych / audiologicznych, bądź specjalistycznych badań słuchu (audiometria tonalna, otoemisja akustyczna, audiometria impedancyjna, test uwagi słuchowej).

Jeżeli dostrzegasz nieprawidłowości w rozwoju Twojego dziecka, masz wątpliwości, pytania, coś Cię niepokoi — nie zwlekaj, przyjdź!

Co mówią o nas Pacjenci?

Jakość usług oferowanych w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jest naszym priorytetem – cenimy opinię każdego Rodzica, oddającego nam swoją pociechę pod opiekę.

 • Dzieci nie traktują terapii, jako obowiązku – one przychodzą tu dla dobrej zabawy! Bonusem jest, że rehabilitacja przynosi zachwycające efekty, mimo, że początkowo nie dawano nam zbyt wielkich nadziei. Dziękujemy

  Katarzyna

  Mama Szymona

 • Po drugim etapie Tomatisa dostrzegamy poprawę koncentracji, jakości i szybkości czytania, a matematyka wręcz wskoczyła na wyższy poziom!

  Marek

  Tata Dominika

 • Córka po terapii SI jest spokojniejsza, lepiej utrzymuje równowagę. Chętniej podejmuje się zabaw ruchowych, które wcześniej były dla niej problemem. Dziękujemy

  Sylwia

  Mama Ani