Zaburzenia zachowania i emocji

Zaburzenia zachowania stanowią złożony zespół problemów emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Dzieci nie uznają autorytetu dorosłych, nie respektują podstawowych reguł życia społecznego, przejawiają zachowanie agresywne, często niszczą przedmioty, okłamują, kradną, wychodzą z domu i nie docierają do szkoty. Przez innych oceniane są jako chuligańskie, zbuntowane.

W celu diagnozy należy obowiązkowo wykonać:

 • Badanie psychologiczne
 • Badanie psychiatryczne

W razie potrzeby Zespół może zalecić wykonanie fakultatywnych badań neurologicznych, pedagogicznych czy badania wspierającego diagnozę w obszarze zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności oraz nadaktywności (test MOXO).

Jeżeli dostrzegasz nieprawidłowości w rozwoju Twojego dziecka, masz wątpliwości, pytania, coś Cię niepokoi — nie zwlekaj, przyjdź!

Co mówią o nas Pacjenci?

Jakość usług oferowanych w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jest naszym priorytetem – cenimy opinię każdego Rodzica, oddającego nam swoją pociechę pod opiekę.

 • Dzieci nie traktują terapii, jako obowiązku – one przychodzą tu dla dobrej zabawy! Bonusem jest, że rehabilitacja przynosi zachwycające efekty, mimo, że początkowo nie dawano nam zbyt wielkich nadziei. Dziękujemy

  Katarzyna

  Mama Szymona

 • Po drugim etapie Tomatisa dostrzegamy poprawę koncentracji, jakości i szybkości czytania, a matematyka wręcz wskoczyła na wyższy poziom!

  Marek

  Tata Dominika

 • Córka po terapii SI jest spokojniejsza, lepiej utrzymuje równowagę. Chętniej podejmuje się zabaw ruchowych, które wcześniej były dla niej problemem. Dziękujemy

  Sylwia

  Mama Ani