Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z wiadomościami dotyczącymi mechanizmów stresu oraz z podstawami teoretycznymi przeciwdziałania negatywnym jego następstwom, takimi jak:
zielony zwiększenie komfortu pracy
zielony zwiększenie wydajności pracownika
zielony zwiększenie pewności siebie
zielony podniesienie odporności na stres
zielony budowanie lepszych relacji i poprawa komunikacji
zielony zwiększenie energii w pracy i życiu prywatnym
zielony poznanie technik relaksacyjnych wspomagających przy stresie
zielony zmniejszenie negatywnych napięć w ciele

Warsztat poprowadzi:
zielony Marta Kuszakiewicz - specjalista w dziedzinie głosu i oddechu; logopeda oraz pedagog specjalny. Ukończyła Studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją pedagog specjalny, logopeda. Specjalizacja logopedyczna -emisja i higiena głosu, rehabilitacja głosu. Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale Aktorstwo Nowych Mediów. Założycielka nurtu Breathfulness – Uwaga skierowana na oddech- jako metody do pracy z głosem, stresem oraz emocjami. Jako pedagog specjalny ukończyła szereg kursów i szkoleń dotyczących pracy z emocjami w tym również coaching kryzysowy, zapobieganie i leczenie nerwic. Również praca z ciałem – metoda Feldenkraisa, TRE Tension Relising Exercises, Powięziowa terapia logopedyczna szczęki i karku. Metody wokalne LAX VOX, Metoda spółgłoskowa. Prowadzi swoje warsztaty i szkolenia z oddechu technicznego oraz wydajnej pracy głosem. Współpracuje z Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju, prowadząc zajęcia i warsztaty logopedyczno – oddechowe. W 2016 roku wydała swoją książkę – podręcznik – „Metoda Spółgłoskowa- dla osób pracujących głosem oraz wszystkich którzy chcą być lepiej zrozumiani”. współpracuje między innymi z Teatrem Rampa jako aktorka oraz z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (cykl warsztatów z emisji głosu oraz przygotowanie uczestników Fundacji do koncertu telewizyjnego), Wydawnictwem Juka (cykl warsztatów „Emisja i higiena głosu dla nauczycieli” w całej Polsce), Ośrodkami Pomocy Społecznej (cykl „Oddech, emisja głosu, warsztaty teatralne jako element pracy psychoterapeutycznej”). Wielokrotnie nagradzana na festiwalach piosenki, w tym między innymi I miejsce nagroda Polskiego Radia, oraz I miejsce na Festiwalu piosenek Ewy Demarczyk. Prowadzi swój kanał na YouTobe „ Masz głos” gdzie przeprowadza wywiady ze znanymi ludźmi sceny, na temat głosu, oddechu i stresu. Jej gośćmi między innymi była Maria Sadkowska, Artur Barciś, Joanna Kołaczkowska.

Ramowy Program Warsztatu (6 godzin):
zielony Eliminacja stresu z ciała, dzięki technikom ruchowym oraz oddechowym.
zielony Skutki i objawy stresu – na poziomie ciała, na poziomie głosu.
zielony Trening RTZ –Racjonalną Terapię Zachowania, polegającą na zmianie sposobu myślenia.
zielony Różnica między tremą a stresem.
zielony Test na radzenie sobie w stresie – w celu uświadomienia nam, w jakiej grupie ryzyka się znajdujemy.
zielony Poznamy błędne koło stresu oraz metody wyjścia z tego koła.

Informacje dodatkowe:
Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) jest to zestaw skutecznych narzędzi poznawczych, opracowany przez znanego amerykańskiego psychiatrę Dr Maxie C. Maultsby'ego. Narzędzia te służą kontrolowaniu własnych emocji i przyjęciu odpowiedzialności za nie. Maultsby jest autorem kilkuset artykułów i szeregu książek dotyczących problematyki uczenia się oraz rozmaitych zagadnień związanych z obszarem psychologii poznawczo – behawioralnej. Zaproponowany przez niego program, oparty na teoriach uczenia i neurofizjologii, koncentruje się głównie na możliwościach zmiany niezdrowego, ograniczającego sposobu myślenia.
Metoda Racjonalnej Terapii Zachowania, oprócz obszaru pomocy psychologicznej mogą być wykorzystywane także w biznesie, coachingu, a także w dowolnej pracy z ludźmi. Istotną rolę odgrywają w programie zagadnienia takie jak: zasady semantyki, zmiana nawyków poznawczo-emocjonalnych oraz zasady racjonalnego myślenia. Opanowując prosty schemat pracy z przekonaniami, można w znaczący sposób poprawić swoje funkcjonowanie emocjonalne oraz z większym spokojem radzić sobie w wielu sytuacjach życiowych osiągając własne cele.
Techniki poznawcze skoncentrowane są na zmianie własnych przekonań oraz pracy nad sposobem myślenia. Wskazują na związek systemu przekonań z emocjami. Techniki wypracowane w ramach RTZ Maultsby’ego, bazują na osiągnięciach nowoczesnej psychologii poznawczej oraz neurofizjologii.

Termin: 13.10.2019 r, miejsce: Katowice
Cena: 570 zł

Regulamin: regulamin szkoleń

Zapisy poiprzez: formularz zgłoszenia stres i trema - techniki radzenia sobie w stresie