szkola-rodzenia01

Naszą szkołę rodzenia szczególnie polecamy parom, które oczekują swojego pierwszego dziecka. Jednak również doświadczeni rodzice w trakcie kursu dowiedzą się nie tylko nowinek z zakresu porodu i położnictwa, ale również nabędą wiedzę  ułatwiającą opiekę nad dzieckiem. Uzyskane podczas zajęć informacje i umiejętności pozwalają z większym spokojem i świadomością przeżyć sam poród, jak i pierwsze dni z maleństwem.


Mąż pracuje, koleżanka wyjechała i nie masz z kim przyjść? U nas to nie problem. Nasze położne chętnie z tobą poćwiczą. Zapraszamy również Panie bez osoby towarzyszącej.


Najbardziej optymalnym czasem na rozpoczęcie zajęć w szkole rodzenia jest trzeci trymestr ciąży. Przyjmujemy jednak kobiety również we wcześniejszych miesiącach ciąży, w zależności od ich stanu zdrowia, osobistych preferencji i liczby wolnych miejsc w grupie.

Naszą szkołę rodzenia prowadzi doświadczony i wykwalifikowany zespół fizjoterapeuta, psycholog i położne, których opiekę oceniły same pacjentki w plebiscycie "Podziękuj swojej położnej", który realizował miesięcznik „Dziecko” wspólnie z fundacją Rodzić po Ludzku.

O czym się dowiesz w naszej szkole rodzenia?

zielony W czasie pierwszego spotkania omawiamy podstawowe zagadnienia związane z fizjologią ostatnich dni przed porodem, objawy rozpoczynającego się porodu, dietę, wykaz dokumentów oraz wyprawki niezbędnej przy przyjęciu i pobycie w szpitalu.
zielony Drugie spotkanie to ćwiczenia relaksacyjno – oddechowe, odciążające kręgosłup, omówienie psychologii porodu oraz roli partnera w czasie jego trwania. W trakcie tego spotkania zapoznajemy się z oddziałem i salą porodową.
zielony Kolejne trzecie spotkanie poświęcone jest noworodkowi – ćwiczymy kąpiel, pielęgnację skóry i pępka noworodka, przygotowujemy wyprawkę oraz omawiamy problemy związane z pierwszymi miesiącami życia dziecka. Omawiamy również zalety karmienia naturalnego oraz dietę matki karmiącej.
zielony Czwarte spotkanie to omówienie przebiegu połogu, higieny w tym okresie a także najczęstszych problemów okresu poporodowego. W trakcie naszych spotkań zapoznajemy się z indywidualnymi oczekiwaniami uczestników kursu dotyczącymi porodu i pobytu w naszym szpitalu.

zielony Piąte spotkanie prowadzone przez specjalistów Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore - warsztaty szkoły rodzenia

Dla przyszłych mam oferujemy także:
zielony Fizjoterapia w dolegliwościach bólowych kręgosłupa
zielony Terapia czaszkowo- krzyżowa
zielony Terapia metodą Tomatisa

szkola-rodzenia02

Osoby prowadzące szkołę rodzenia:

dr pytel

zielony położna Ewa Pytel
zielony położna Sabina Piasecka

zielony Aneta Gutowska- fizjoterapeuta

zielony Aleksandra Pyrzyk-Kuta - arteterapeutka

Zajęcia w naszej szkole obejmują cztery spotkania odbywające się w piątki, soboty i niedziele w godz. od 17:00 do 19:00. Do uzgodnienia pora rozpoczęcia zajęć w niedzielę.

Opłata za cały kurs (5 spotkania) wynosi 370 PLN, płatność na konto Centrum In Corpore:
ING Bank Śląski 08 1050 1214 1000 0090 7555 6838

Zapisy w sekretariacie Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore:

tel: (32) 793 90 25
tel./fax: (32) 601 26 92
tel. kom : 664 300 069

więcej informacji na stronie: www.narodziny.com.pl