right pcr

 

 

em konferencja modul

 

 


oferta doroslych

DIAGNOSTYKA I OPINIOWANIE W SPRAWACH SĄDOWYCH

logo InCorpore Instytut


Dla osób w trudnej sytuacji życiowej Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore przygotowało nową ofertę - diagnostykę i opiniowanie w sprawach sądowych dotyczących:
zielony władzy rodzicielskiej,
zielony relacji rodzinnych,
zielony dysfunkcyjności rodziny,
zielony opieki nad dzieckiem,
zielony sytuacji rodzicielskiej,
zielony innych trudności rodzinnych.
 
Koordynatorzy:
zielony dr Iwona Sosnowska-Wieczorek
zielony mgr Danuta Hawrylewicz
 
Team specjalistyczny:
zielony dr Justyna Trepka-Starosta - psycholog sądowy
zielony dr Agnieszka Kapinos-Gorczyca - psychiatra
zielony dr Katarzyna Wojaczyńska-Stanek - neurolog dziecięcy
zielony dr Monika Maj - psychiatra
zielony mgr Katarzyna Filus - psycholog sądowy
zielony mgr Danuta Hawrylewicz - pedagog

COACHING DLA RODZICÓW  - CZY COACHING JEST DLA MNIE?

Jeśli czasem nachodzi Cię myśl…
zielony Nie radzę sobie z napadami złości mojego dziecka
zielony Nie powinnam go ciągle dyscyplinować.
zielony Jak sprawić, żeby dzieci przestały się bić.
zielony Jak nauczyć dziecko…
zielony Nie chcę krzyczeć, ale nie wiem, co robić.
zielony Nie chcę dawać klapsów, ale jestem bezradny.
zielony Nie chcę już więcej narzekać.
zielony Chcę coś zmienić, ale nie wiem jak.
zielony Nie chcę tak dalej, ale nie mam odwagi.
zielony Nie mogę tak dalej, ale nie czuję wsparcia.
A chcesz…:
zielony czuć się skuteczny, spokojny i kochany?
zielony dowiedzieć się, jak egzekwować od dziecka posłuszeństwo, a jednocześnie być przez niego uważanym za przyjaciela?
zielony dowiedzieć się, co znaczy być dobrym rodzicem, czego nie robić a na co zwracać szczególną uwagę?
zielony ochronić swoje dziecko, przed zagrożeniami, ale go nie ograniczać?
zielony aby Twoje dziecko było samodzielne, pewne siebie i odważne, ale nie wiesz jak to osiągnąć?
zielony zrozumieć swoje dziecko?
zielony wypracować bliską relację i autorytet u dziecka?
… to Coaching dla Rodzica może być rozwiązaniem dla Ciebie!
 
W coachingu to Ty wybierasz temat i to Ty dysponujesz zasobami. Ja- Coach jestem po to, by towarzyszyć Ci w wykorzystaniu tych zasobów i dotarciu do obranego przez Ciebie celu.
Coaching to proces, w którym rodzic uzyskuje wsparcie coacha w dokonaniu ważnej zmiany. To wydarzenie, w którym chcesz się rozwijać i dajesz sobie dostęp do takiej wersji siebie, jakiej najbardziej potrzebujesz i o jakiej marzysz.
 
Jako Twój coach stale zachęcam Cię do wsłuchania się w siebie, zaufania sobie oraz dokopania się do pokładów Twojej wewnętrznej łagodności i mądrości. Wspieram Cię w otwieraniu się na to, co nowe i nieznane oraz odkrywaniu w sobie nieosądzającej ciekawości otaczającego świata, a zwłaszcza własnego dziecka. Nie doradzam ani nie rozwiązuję Twoich problemów. To byłaby jednorazowa, krótkowzroczna ingerencja. W procesie coachingu nie podaję Ci odpowiedzi, bo zwyczajnie ich nie mam. Ale mam coś innego, równie ważnego: pytania. A wszystkie odpowiedzi odnajdziesz w sobie. Nie, tam ich teraz pewnie jeszcze nie ma. Ale jest potencjał! A proces coachingowy uwalnia ten potencjał. I wówczas pojawiają się odpowiedzi.
 
Podczas pracy z coachem rodzice skupiają  się głównie na zasobach i mocnych stronach, zarówno swoich jak i dzieci. Rodzice  wyznaczają  cel  jaki  chcą  osiągnąć w relacji ze swoimi dziećmi.  Przy  pomocy coacha opracowują metody i narzędzia potrzebne do realizacji tego celu.
 
Podczas sesji coachingowej mogą pojawiać się następujące cele:
zielony przywrócenie  porozumienia z dzieckiem,
zielony jak skutecznie słuchać, by rozumieć dziecko oraz jak mówić, by dziecko nas słuchało i rozumiało,
zielony zaakceptowanie siebie jako rodzica- ojca/matki,
zielony świadomie wychowywać dziecko a nie chować (różnice),
zielony pełnić rolę facylitatora w życiu dziecka,
zielony wzmocnić  relacje,
zielony odnaleźć inne perspektywy dla głębszej i mocniejszej więzi rodzinnej
zielony i inne.

Coaching przeznaczony jest dla rodziców, a także dla wychowawców, nauczycieli, psychologów i pedagogów (szkolnych i przedszkolnych), pracowników poradni pedagogiczno-psychologicznych, opiekunkek dziecięcych oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje możliwości  i  umiejętności oraz spojrzeć świeżym okiem na tworzenia relacji z dziećmi i młodzieżą.

Napisz, zadzwoń, umówmy się na spotkanie.
Zapraszam na sesje indywidualne i dla par.
 

WSPARCIE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW DZIECI DYSFUNKCYJNYCH I CHORYCH

Dzieciństwo naszych pociech obfituje w momenty piękne i radosne. Zdarzają się jednak również chwile trudne, bardzo trudne. Tak bywa wtedy, gdy nasze dzieci chorują.
 
Wiadomość o nieuleczalnej chorobie dziecka jest dla rodziców niczym porażenie prądem. Spada nagle, jak piorun i obezwładnia. Jest to sytuacja, która wiąże się z olbrzymim stresem psychologicznym i napięciem emocjonalnym. Co się dzieje z rodzicami po dowiedzeniu się o chorobie? Jakie emocje towarzyszą? Czy ulegną one zmianie? Czy wszyscy w takiej sytuacji czują to samo? Jak sobie poradzić? Jak rodzina i przyjaciele w tym trudnym okresie mogą pomóc?
 
Jeśli rodzicielstwo doświadcza Cię w sposób niełatwy, jeśli choroba maluszka to temat Ci bliski, jeśli chcesz pobyć, posłuchać lub porozmawiać z rodzicami zmagającymi się z podobnymi emocjami, a przede wszystkim jeśli szukasz wsparcia i jesteś gotów je dawać - to może być miejsce dla Ciebie, dla Was.
 
Zapraszamy rodziców dzieci chorych na zajęcia w ramach:

zielony Poradnictwa psychologicznego, psychoterapii - każdy rodzic dziecka przewlekle chorego będzie mógł skorzystać z  indywidualnej pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej, której celem jest pomoc w trudnych sytuacjach związanych z chorobą dziecka oraz problemami rodzinnymi.
 
zielony Grupy wsparcia -  której celem jest odnalezienie równowagi psychicznej rodziców oraz zachęcanie ich do dzielenia się własnymi doświadczeniami z osobami w podobnej sytuacji, wspólnego motywowania się do podejmowania zmian i wzajemna edukacja jak sobie radzić z chorobą dziecka i trudnymi emocjami.
 
zielony Warsztatów z zakresu komunikacji dla rodziców - dotyczące  doskonalenia umiejętności pomagających w budowaniu kontaktu z dzieckiem przewlekle chorym oraz z otoczeniem dziecka aby skutecznie wspierać jego rozwój. Przedstawimy różne formy wzmacniania poczucia bezpieczeństwa i zachęcania do współpracy. Rodzice przetrenują komunikację z otoczeniem dziecka (np. rodzina, inny rodzic, nauczyciel, lekarz) i poznają techniki przydatne w trudnych sytuacjach z tym związanych.
 
zielony Warsztatów bajkoterapeutycznych dla rodziców prezentujące metodę bajkoterapii. Rodzice zapoznają się z pojęciem strachu i lęku; rolą baśni w rozwoju psychicznym dziecka, budową i zastosowaniem bajek terapeutycznych; uświadomią sobie rolę stresu w rozwoju dziecka. Napiszą własną bajkę. Przećwiczą strategie i style radzenia sobie w sytuacjach emocjonalnie trudnych przy wykorzystaniu nowego narzędzia.