Diagnoza potencjału rozwojowego

Diagnoza potencjału rozwojowego to szereg badań / testów skierowanych do dzieci i młodzieży z wybranymi specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, osób z deficytami, dysfunkcjami, ale także dzieci, uczniów wybitnie uzdolnionych. Stanowi szczegółowe rozpoznanie słabszych oraz mocniejszych stron dziecka, które pozwala na znaczne zwiększenie efektywności procesu edukacyjnego.

W celu diagnozy potencjału rozwojowego trzeba obowiązkowo wykonać następujące badania:

 • Badanie psychologiczne
 • Badanie pedagogiczne
 • Badanie logopedyczne

W określonych przypadkach Zespół może zlecić wykonanie dodatkowych badań neurologicznych oraz testu uwagi słuchowej.

Jeżeli dostrzegasz nieprawidłowości w rozwoju Twojego dziecka, masz wątpliwości, pytania, coś Cię niepokoi — nie zwlekaj, przyjdź!

Co mówią o nas Pacjenci?

Jakość usług oferowanych w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore jest naszym priorytetem – cenimy opinię każdego Rodzica, oddającego nam swoją pociechę pod opiekę.

 • Dzieci nie traktują terapii, jako obowiązku – one przychodzą tu dla dobrej zabawy! Bonusem jest, że rehabilitacja przynosi zachwycające efekty, mimo, że początkowo nie dawano nam zbyt wielkich nadziei. Dziękujemy

  Katarzyna

  Mama Szymona

 • Po drugim etapie Tomatisa dostrzegamy poprawę koncentracji, jakości i szybkości czytania, a matematyka wręcz wskoczyła na wyższy poziom!

  Marek

  Tata Dominika

 • Córka po terapii SI jest spokojniejsza, lepiej utrzymuje równowagę. Chętniej podejmuje się zabaw ruchowych, które wcześniej były dla niej problemem. Dziękujemy

  Sylwia

  Mama Ani